нове ім’я замість Льва Толстого

нове ім’я замість Льва Толстого
Замовляйте передплату друкованих медіа онлайн

Єврейський письменник і драматург Шолом-Алейхем народився 1859 року в місті Переяславі під Полтавою. Його справжнє ім’я – Соломон Рабінович, а псевдонімом Шолом-Алейхем він підписував свої літературні твори. З їдишу Шолом-Алейхем перекладається як «мир вам», це традиційне єврейське привітання.

Шолом-Алейхем за столомШолом-Алейхем за столом

Дитинство майбутній письменник провів у селі Воронькове Київської області. У 15 років Шолом-Алейхем прочитав “Робінзона Крузо”. Натхненний романом, він написав власну версію повісті й вирішив стати письменником.

Після закінчення школи Шолом-Алейхем навчав дочку багатого єврейського підприємця. Вони покохали одне одного, але батько не хотів видавати дочку за бідного репетитора та вигнав юнака. Лише через шість років вони змогли одружитися. За своє життя Шолом-Алейхем змінив багато професій. Він починав репетитором, а згодом в Одесі став грати на біржі. Проте спадщина дружини та біржові спекуляції не принесли йому багатства.

Шолом-АлейхемШолом-Алейхем

Письменник багато робив для просвіти народу, видавав альманах на їдиші, допомагав молодим авторам, виплачуючи їм великі гонорари. Крім того, Шолом-Алейхем допомагав журналам, що друкували художні твори на їдиші. А пізніше він і сам став відомим автором віршованих та прозових творів на їдиші й незабаром набув слави письменника зі світовим ім’ям.

Впродовж 12 років письменник жив у Одесі, а потім два роки – у Києві. Після погромів 1905 року він поїхав до Швейцарії, а потім до Німеччини. З початком Першої світової війни як російський підданий він був висланий з Німеччини та перебрався до Нью-Йорка.

Помер Шолом-Алейхем від туберкульозу 13 травня 1916 року і був похований на Старому цвинтарі у Квінсі. На його похорон прийшло близько ста тисяч людей.

Чому перейменували вулицю Льва Толстого?

вулиця Льва Толстоговулиця Льва Толстого

Лев Толстой був просвітником та релігійним мислителем, якого чотири рази номінували на Нобелівську премію з літератури. Він вплинув на еволюцію європейського гуманізму, а його п’єси ставили на театральних сценах по всьому світу. Однак, попри гуманістичні погляди та негативне ставлення до імперської політики, Лев Толстой все ж таки залишається письменником іншої країни. Він нічого не писав про Україну та Одесу, не бував тут, і тому назвати вулицю у самому центрі міста його ім’ям було не дуже вдалою ідеєю радянської влади.

Читайте також:



Джерело