Обстріл України сьогодні – в ISW розповіли про завдання останніх ударів РФ

Обстріл України сьогодні – в ISW розповіли про завдання останніх ударів РФЗазначається, що обстріл у ніч на 8 травня є вже п’ятим масштабним ударом російських ракет і безпілотників по українській енергетичній інфраструктурі з 22 березня 2024 року. Таким чином російські військові намагаються використати ослаблені можливості української протиповітряної оборони, щоб зруйнувати енергетичну систему й обмежити оборонно-промисловий потенціал країни.

В ISW припускають, що Росія продовжить масовані удари, щоб завдати довгострокової шкоди українській енергетичній інфраструктурі, адже українські сили ППО будуть ослаблені до отримання американських систем та інших засобів протиповітряної оборони.

Крім того, зазначається у звіті, впродовж останніх тижнів російські війська також посилили удари по українській транспортній інфраструктурі, намагаючись вивести з ладу українські наземні лінії зв’язку (GLOC) та обмежити потік запланованої для фронту американської допомоги у сфері безпеки.

“Використання російськими військами обмежених серій великих ракетних ударів та ударів з безпілотників, покликані зруйнувати, а не перекрити енергосистему України. Росія має використати більшу кількість ракет, щоб прорватися через систему ППО, що розташована біля енергетичних об’єктів, та завдати їм значних збитків”, – йдеться у звіті ISW.

Водночас Міністерство оборони РФ повідомило, що завдання ударів по енергетичних об’єктах та оборонно-промислових підприємствах – зменшити здатність України виробляти військову техніку і перекинути західну техніку на фронт.

Масштабний обстріл 8 травня

В ніч на 8 березня російські військові знову масштабно обстріляли Україну, випустивши 55 ракет і 21 БПЛА.

Сили ППО знищили 59 повітряних цілей.

У шести областях були пошкоджені об’єкти генерації та передачі електроенергії й три ТЕС. Також була пошкоджена залізнична інфраструктура в Херсонській області.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.Джерело