Одеситка перерахувала понад мільйон допомоги військовим на рахунок шахрая

Одеситка перерахувала понад мільйон допомоги військовим на рахунок шахрая


Про це повідомили у поліції Одеської області.

Жертвою шахрая стала 45-річна одеситка, яка втратила на війні рідну людину і вирішила фінансово підтримати наших військових через волонтерів. Жінка знайшла в інтернеті сторінку, підроблену під обліковий запис відомого в країні благодійника, де розміщувалися пости про збирання грошей нібито на придбання тепловізорів, медикаментів, автомобілів, дронів та інших речей, необхідних військовим на передовій.

У приватному листуванні через мобільний месенджер псевдоволонтер надавав одеситці перелік речей, на які нібито збирав гроші. Протягом двох тижнів введена в оману жінка перерахувала на вказані онлайн-рахунки трохи більше мільйона гривень.

Читайте також: Псевдоволонтерка з Одещини обманювала людей по всій країні: на неї чекає суворе покарання

Одеситка зрозуміла, що її ошукали, коли випадково побачила справжню сторінку благодійника, яка відрізнялася від фішингової лише однією точкою в URL-адресі.

Поліцейські встановили особу зловмисника – ним виявився 23-річний студент полтавського вишу. Чоловіку повідомили про підозру у шахрайстві за ч.ч. 1, 2, 3 ст. 190 Кримінального кодексу України

Йому загрожує покарання у вигляді штрафу від 68 тис. до 136 тис. грн або позбавлення волі на строк до п’яти років.

Як розпізнати псевдоволонтера у соцмережах

Багато псевдоволонтерів «працюють» у соцмережах, зокрема у Facebook, де просять про допомогу або хворій дитині, або на ЗСУ тощо. У такій ситуації слід критично оцінювати інформацію, дізнатися все про той чи інший фонд, а також дотримуватися такого алгоритму:

  • зайти на сторінку організації або людину-волонтера та перевірити, коли створено сторінку та її попередню активність. Не забувайте також, що сторінки часто беруть в оренду, тому слід звернути увагу на реакцію до вищезгаданого посту від друзів волонтера;
  • зробити пошук фотографій через Google-картинки;
  • зробити пошук написаного тексту у Google або Facebook;
  • звірити номери рахунків. Якщо ви бачили такі ж в інших постах у соцмережах – варто замислитись.





Джерело