Операція в Рафаху – у ЄС обговорили санкції проти Ізраїлю

Операція в Рафаху – у ЄС обговорили санкції проти ІзраїлюЗа словами Мартіна, на засіданні Ради із закордонних справ був чіткий консенсус щодо необхідності підтримувати міжнародні гуманітарні правові інституції.

“Вперше на засіданні ЄС я бачив по-справжньому серйозну дискусію щодо санкцій і про те, “що було б”, — сказав Мартін.

За його словами, була активна дискусія “щодо тимчасових розпоряджень Міжнародного суду” з “дуже чіткими поглядами, що Ізраїль повинен дотримуватися цих тимчасових розпоряджень щодо відкриття прикордонного переходу з Рафахом і припинення своїх військових операцій у Рафаху”.

Глава МЗС Ірландії повідомив, що одним із висновків було скликати засідання Ради асоціації ЄС-Ізраїль, щоб “висловити нашу серйозну стурбованість і … домагатися від Ізраїлю відповіді щодо виконання наказів Суду”.

У відділі зовнішньої преси Ізраїлю виданню повідомили, що не можуть коментувати заяви Мартіна, але перед ударом “було оцінено, що несподіваної шкоди цивільним особам не буде”.

Там також сказали, що Генеральний штаб ЦАХАЛ “розслідує обставини загибелі цивільних осіб” у Рафаху після удару ізраїльських військових.

Рішення МКС щодо операцій Ізраїлю в Рафаху

Формулювання рішення суду викликало різні тлумачення. Багато хто розцінює це як наказ припинити наступ, і про це широко повідомлялося в п’ятницю. Але ізраїльські офіційні особи кажуть, що наказ є умовним — їхні військові повинні припинити будь-які дії, які можуть знищити цивільне населення.

У неділю, 26 травня, бойовики ХАМАСу з території Рафаху обстріляли Ізраїль. Це сталося вперше за чотири місяці.

Удар по табору біженців у Рафаху

Як вчора повідомив Bloomberg, щонайменше 27 людей загинули в результаті авіаудару в районі, переповненому біженцями в наметах на північний захід від Рафаха.

Ізраїльські військові заявили, що завдали удару по “комплексу в Рафаху, де діяли значні терористи ХАМАС. Удару було завдано по законним цілям”.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.Джерело