Особливості теплових насосів «повітря/вода»

Особливості теплових насосів «повітря/вода»

Як працюють «повітряні» теплові насоси

Сучасний тепловий насос повітря вода працює за принципом перенесення тепла, взятого зовні, всередину будівлі, використовуючи для цього систему трубопроводів і теплообмінників. Основні етапи цього процесу:

  1. Забір тепла з повітря. Зовнішній блок, усередині якого знаходиться спеціальна рідина (холодоагент), поглинає теплову енергію навіть за низьких температур.
  2. Випаровування. Холодоагент випаровується під час контакту з теплим повітрям і надходить у компресор, де він стискається і стає гарячим.
  3. Передача тепла. Гарячий газ переходить у конденсатор, де він передає тепло воді, що циркулює в системі опалення будинку.
  4. Конденсація. Холодоагент конденсується і знову стає рідиною, після чого проходить через клапан і повертається у вихідний стан для початку нового циклу.

Коли тепловий насос увімкнений, цей процес повторюється безперервно. При цьому коефіцієнт енергоефективності може бути нестабільним залежно від температури повітря за вікном.

Чому варто обрати тепловий насос «повітря/вода»?

Тепловий насос, що працює на «повітряному паливі», вважається одним із найдоступніших варіантів. Для його встановлення не знадобляться спеціальні дозволи або узгодження – достатньо підібрати модель, що відповідає вашим потребам.

Порівняно з системами «земля/повітря», такі пристрої відрізняються простотою монтажу. Цей варіант оптимальний для ділянок, де немає можливості бурити свердловини для підземних комунікацій.

До того ж один прилад може виконувати відразу кілька функцій – гріти воду, опалювати або охолоджувати будинок. Такою універсальністю не може похвалитися жодна інша система опалення.


*на правах реклами

Сообщение Особливості теплових насосів «повітря/вода» появились сначала на Одеське Життя.

Джерело