Передноворічний шопінг онлайн: як не нарватися на шахраїв

Передноворічний шопінг онлайн: як не нарватися на шахраїв

У віртуальному магазині набагато простіше «підсунути» покупцеві підробку чи неякісний товар, ніж у «традиційному» магазині, де можна помацати, понюхати і протестувати. І цим, само собою, не могли не скористатися шахраї.

До «групи ризику» регулярно потрапляють різні товари, але «почесне» місце серед них посідає елітна парфумерія і особливо – напередодні свят, коли зростає попит на все, що підпадає під поняття «гідний подарунок».

На що варто звертати увагу при онлайн-шопінгу і що видає аферистів?

Неймовірно низька ціна на дорогі бренди

Звичайно, розпродаж – це святе: хто ж відмовиться купити «люксовий» парфум з гарною знижкою?! Але якщо ви натикаєтеся на рекламу розпродажу цілого ряду продуктів елітних брендів за єдиною ціною 399 грн у зв’язку з ліквідацією складу, закриттям магазину, реалізацією партії конфіскату тощо, радимо включити логіку: наприклад, чи флакон 50 мл Armani або Hugo Boss коштуватиме 20 євро?! Звичайно, ні. Хіба що в цьому флаконі знаходиться не обіцяний аромат, а якась рідина загадкового хімічного складу, виготовлена місцевими умільцями або завезена контрабандою.

Елітні парфуми

«Всю контрабанду роблять в Одесі на Малій Арнаутській вулиці», – ця знаменита фраза товариша Бендера актуальна і донині.

Продукція легендарного бренду, в яку вкладено стільки таланту, зусиль та коштів, варта того, щоб заплатити за неї гідну ціну. Якщо ви не впевнені, якою має бути ця ціна, зайдіть на сайт офіційного дистриб’ютора, наприклад, brocard.ua (під який, до речі, найчастіше «косять» шахраї) і перевірте.

Читайте також: Товар із інтернет-магазину не прийшов: що робити?

Право на продаж та відповідальність перед покупцем

Здобути право на продаж в Україні брендів світового масштабу не так легко, як це може здатися комусь на перший погляд. На це можуть піти роки. Причому ринок косметики та парфумерії щодо цього – один із найсуворіших. І щоб стати авторизованим продавцем, треба мати мережу традиційних магазинів, команду спеціально навчених консультантів, налагоджену систему транспортування та зберігання «ніжної» продукції за певної температури та вологості тощо. І небагатьом компаніям вдалося пройти цей тернистий шлях і заслужити довіру «зіркових» брендів. А докази довіри – документи, що дають декларація про продаж кожного конкретного товару.

Зазвичай фраза «фантастично низька ціна» справляє гіпнотичне враження. Але врахуйте, що продавати, наприклад, парфуми Yves Saint Laurent, Givenchy, Chanel мають право лише авторизовані онлайн-майданчики, наприклад, той же brocard.ua. І вони несуть відповідальність перед клієнтом за оригінальність та якість товару, купленого як онлайн, так і офлайн.

Надійність інтернет-магазину

Побачивши оголошення про черговий «атракціон небаченої щедрості», не полінуйтеся перейти на сайт продавця та подивитися, куди ви потрапили. Якщо це офіційний сайт компанії, вказаної в оголошенні, то все гаразд. Перевірити це просто: забийте в Google «офіційний сайт такої компанії» – і він випаде вам у першому ж рядку.

Але, якщо йдеться про вищезгадані «безпрецедентні розпродажі», швидше за все, ви потрапите на певний сумнівний ресурс, зареєстрований не в Україні, на безкоштовному домені (com.ua, kiev.ua, in.ua, cc, biz тощо) .) або на домені конструктора сайтів (WIX, Tilda тощо). І це вже достатня нагода не ризикувати грошима.

Ви також можете дізнатися: Українці почали отримувати «посилки» від шахраїв: про що попереджає «Укрпошта»

Якщо все ж таки залишилися сумніви, зверніть увагу на оформлення сайту. Друкарські помилки, неякісні фото, відсутність інформації про продавця та контактів – все це докази, що ви маєте справу з сайтом-одноденкою, на створення якого не було сенсу витрачати гроші та зусилля. І якщо ви все-таки вирішите ризикнути і купити улюблену парфуму за 399 грн, а отримаєте підробку, пред’явити претензії не буде кому. Фактичної адреси немає, а телефон, швидше за все, виявиться постійно зайнятим.

Так що не забудьте поскаржитися на подібну рекламу кіберполіції – це дозволить швидше обчислити шахраїв та заблокувати їхній маркетплейс.

Отже, оригінальну елітну косметику та парфумерію можна і потрібно купувати тільки у надійних продавців, які заслужили право її продавати. По суті, це єдиний дієвий спосіб убезпечити себе від розчарування та втрати грошей.

Джерело: Думська

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.