Переговори в Стамбулі – Що сказав Зеленський та які результати

Переговори в Стамбулі – Що сказав Зеленський та які результати

Замість переговорів — сварка

Замовляйте передплату друкованих медіа онлайн

Очікування від переговорів у Туреччині були максимальними. Передбачалося, що сторони обговорять умови припинення бойових дій. До Стамбула прибув президент України Володимир Зеленський, очікувалася присутність президента Росії Володимира Путіна та президента США Дональда Трампа.

У підсумку російська делегація виявилася не дуже представницькою — з відомих імен був лише Володимир Мединський, який нині обіймає посаду помічника Путіна. Володимир Зеленський у коментарі для преси назвав такий склад бутафорським.

На його заяву відреагували в МЗС Росії: його очільник Сергій Лавров назвав українського президента “жалюгідною людиною”, а заступниця Лаврова Марія Захарова — клоуном і невдахою.

На це речник українського МЗС зауважив, що “Вже не вперше російське зовнішньополітичне відомство стає посміховиськом. Варто також зазначити, що делегацію в Туреччині очолює не російське МЗС — їхня роль полягає в тому, щоб гавкати з Москви”, — зазначив Григорій Тихий.

Не втримався від коментарів і Дональд Трамп. Він заявив, що нічого між Україною та Росією не відбудеться, доки він особисто не зустрінеться з Путіним. При цьому, за даними Clash Report, рівень російської делегації Трампа влаштовує, бо він про неї нічого не знає.

У підсумку, переговори до 17:00 так і не почалися, хоча в Стамбулі присутні Володимир Зеленський, глава МЗС України Сибіга, голова СБУ Малюк, міністр оборони Умєров.

Переговори можуть відбутися, ймовірно, 16 травня, у п’ятницю. Україна направить на них свою делегацію на чолі з міністром оборони Умєровим. Цього ж дня туди пообіцяв прибути представник Трампа Уїткофф.

Заява Володимира Зеленського в Туреччині

За цей час Володимир Зеленський встиг відвідати столицю Туреччини Анкару та провести переговори з турецьким президентом Реджепом Таїпом Ердоганом. Після цього український президент провів пресконференцію. Основні тези:

  • Основна мета переговорів у Стамбулі — припинення вогню;
  • Російська Федерація дуже несерйозно ставиться до переговорів у Стамбулі, судячи з досить низького рівня складу їхньої делегації;
  • Основна мета переговорів у Стамбулі — припинення вогню;
  • Мені, голові СБУ і начальнику Генштабу нічого робити на переговорах без Путіна;
  • Якщо Путін готовий до прямих переговорів — давайте зустрічатися. Ми тут (в Анкарі, — ред.), але його немає ані тут, ані в Стамбулі. Ми не можемо бігати по світу і шукати його;
  • Я — гарант Конституції. Крим — це Україна. Ми не визнаємо окуповані території російськими;
  • Тиск не може бути лише в один бік, тому ми хочемо бачити тиск і на Росію з боку Європи, США та інших країн, принаймні у вигляді санкцій;
  • Українська делегація вже вирушила з Анкари до Стамбула на переговори з Росією. Зустріч може відбутися сьогодні ввечері (15 травня — ред.) або завтра.

 

  



Джерело