Перші автомобілі Одеси: правила руху та скарги мешканців

Перші автомобілі Одеси: правила руху та скарги мешканців

Як повідомляє сайт Моя Одеса, нинішній пейзаж доріг Одеси, забагато на перший погляд автомобілів, вже не викликає подиву. Коли виходиш із дому, розраховувати свій маршрут з урахуванням потенційних пробок стало нормою. Але колишні часи були не такими. Століття тому, на міських вулицях панували лише кінні коляски, і перший автомобіль, що з’явився, був подією надзвичайною.

В Одесі 1891 року з’явився перший автомобіль, що викликав загальний захват. Чутки про це подією розходилися швидко, навіть кажуть, що Одеса опередила Москву в цьому плані. Точності цій інформації ми, ймовірно, ніколи не дізнаємося. Але одне відомо точно: першим власником цього незвичайного транспортного засобу став Василь Навроцький, видатний головний редактор і видавець газети “Одеський листок”.

Перший автомобіль виглядав дивовижно – це була якась неперевершена комбінація двомісної карети, велосипеда з мотором та вибухової фантазії перших автомобілебудівників. Саме тому перші автомобілі були прозвані “пекельними колісницями”: вони пересувалися вулицями міста, викликаючи гуркіт та шум, лякаючи коней і перехожих, залишаючи за собою густий шлейф чорної диму, що погано пах.

Мотор першого автомобіля мав потужність три кінських сили, а його максимальна швидкість не перевищувала тридцяти кілометрів на годину. Він не мав керма, але замість цього був спеціальний важіль: щоб повернути автомобіль, водій повинен був нахилятися на нього всім тілом. Важкі колеса були зроблені з суцільного каучуку, що пояснювало гучний гуркіт під час руху по бруківці. Через цей шум користування автомобілями нічого не було дозволено вночі.

Парк автомобілів Одеси стрімко розширювався. Після першого автомобіля Василя Навроцького, швидко з’явилися автомобілі в мецената Артура Анатра та купця Федора Андрієвського, які були марки Mercedes-Benz.

За 10 років у місті з’явилися таксі. В путівниках виділялося нове оголошення: біля біржі на Дерибасівській пропонували автомобілі з таксометрами за 30 копійок за версту. Це було дорогим для багатьох, але багато хто мав бажання випробувати цю новинку.

Новини Києва, можна прочитати на порталі: Мій Київ