“Зараз бізнес, який хоче працювати стабільно, все одно має імпортувати більше половини власних потреб в електроенергії”, – сказав він.
Експерт підкреслив, що значна частина бізнесу готова платити ринкову ціну й працювати за європейськими правилами. Однак промисловці усіляко відстоюють занижені ціни на електроенергію – з прайс-кепами для генеруючих підприємств в Україні.
“Така поведінка викликає сумнів в тому, що їм взагалі потрібна українська енергетика”, – додав Омельченко.
Водночас він розповів, що за тиждень НКРЕКП буде затверджувати тариф на передачу.
“Я бачу проблему в тому, що НКРЕКП дослухається лише до бізнесу, а не енергетиків. Тобто, винесе на затвердження тариф на передачу у такому розмірі, який ніяким чином не сприятиме фінансовій стабілізації та технічному відновленню “Укренерго”, – пояснив експерт.
У разі недофінансування, на думку Омельченко, Укренерго не матиме змоги розраховуватися з боргами за ПСО по підтримці зеленої енергетики.
“Отже, швидкої відбудови за допомогою ВДЕ не буде. Ми та бізнес довше будем залежними від імпорту”, – додав він.
Як повідомлялося раніше, заборгованість НЕК “Укренерго” за компенсацію виробництва електроенергії з альтернативних джерел перед держпідприємством “Гарантований покупець” перевищила 30 млрд гривень.
Експерти та інвестори закликають державу не допустити подальшого накопичення боргів “Укренерго” за послугу зі збільшення виробництва електроенергії з ВДЕ.