Порт Рені отримав допомогу на відновлення від міжнародних фондів

Порт Рені отримав допомогу на відновлення від міжнародних фондів

Першим, хто відгукнувся, був Фонд «Інтукром» із міста Бухарест (Румунія). 

Як повідомив президент Фонду Сергій Власов, вони відразу ж почали збір коштів. 

— Багато європейських партнерів Фонду, розуміючи всю серйозність ситуації і стан порту після атак дронів, відгукнулися на нашу ініціативу: мій телефон і електронна пошта просто розжарилися — всі хотіли допомогти, — розповідає Сергій Власов. — Фонд організував акцію «Відновимо порт Рені разом!». Її підтримали підприємці з Польщі та інших держав. Фонд оперативно надав три електрогенератори, щоб забезпечити роботу на причалах у період можливих відключень електроенергії. Генератори вже встановлені та працюють.

Віталій Гуляєв і підприємець із Польщі

Віталій Гуляєв і підприємець із Польщі

— Попри те, що підприємство «Транс-Експо» тричі зазнало шкоди через атаки «шахедів» на порт Рені, ми продовжуємо працювати, використовуючи відкриті майданчики, відвантажуємо зерно на експорт, — повідомив директор підприємства Віталій Гуляєв. — Однак обладнання сильно постраждало, багато чого не підлягає ремонту, тому допомога з Польщі та Румунії — дуже доречна. Спасибі Фонду і всім, хто допоміг! 

— Французький телеканал RFI навіть зробив репортаж про передачу другого транспорту з гуманітарною допомогою за участю керівника економічного відділу посольства України в Бухаресті Анни Гончарової, — розповідає Сергій Власов. — Ми передали одному з підприємств порту спецплатформу для перекидання зерновозів. Вона вже працює. У мене ще безліч заявок від операторів із проханнями допомогти відновити інфраструктуру. Щоб цього домогтися, Фонд «Інтукром» починає співпрацювати з програмою USAID, яка надає економічну підтримку Україні. Перші робочі зустрічі вже відбулися.

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.