Правила експлуатації генераторів у побуті

Правила експлуатації генераторів у побуті

Через аварійні та планові відключення світла багато людей шукають резервні джерела живлення. Надійним супутником на випадок блекауту є бензиновий або дизельний генератор. Однак, щоб використовувати таке обладнання безпечно та продовжити термін його служби, необхідно дотримуватись деяких правил експлуатації.

Розміщення генератора

Генератор має бути встановлений зовні будівлі або в окремому просторому приміщенні з ефективною вентиляційною системою та можливістю провітрювання. Розміщення такої техніки на балконі або в гаражі — погана ідея.

Найчастіше генератори розміщують на вулиці під навісом. При цьому відстань від обладнання до стін з вікнами та автомобілів має сягати не менше 6 м. Втім, допускається встановлення генератора біля суцільних негорючих стін (без вікон) з дистанцією щонайменше 1 м.

Заправка обладнання

При заправці генератора слід використовувати паливо, яке вказується в інструкції. Не допускається використання інших видів, адже це може пошкодити двигун і зменшити термін придатності генератора. Крім того, бензинові генератори рекомендується заправляти бензином, який зберігається не більше півроку. Старе паливо може призвести до виникнення кіптяви, що негативно позначається на ефективності обладнання.

Підключення генератора 

Перед запуском генератора необхідно переконатися, що він встановлений на рівній поверхні в горизонтальному положенні. Після запуску двигуна генератор має прогритися хоча б 3-5 хвилин. При цьому навантаження на пристрій має бути повністю вимкнене як при включенні, так і при виключенні обладнання.

Використання подовжувачів

Часто для підключення побутових пристроїв до генератора, що стоїть на вулиці, потрібні подовжувачі. Проте рекомендується обирати не надто довгі (близько 10 м) і не надто тонкі кабелі, щоб уникнути перегріву та розплавлення. При виборі подовжувача (власне, як і генератора) обов’язково слід враховувати його потужність. Цей показник повинен відповідати сумарній потужності приладів, які ви плануєте підключати. Купити подовжувач та генератор з оптимальною потужністю можна, наприклад, в магазині alkiv.ua.

Пожежна безпека

Перш за все, генератори не можна розміщувати біля ємностей з паливом. При цьому біля них мають бути встановлені вогнегасники. Крім того, не зайвим буде ящик із піском. Заборонено палити чи робити будь-які інші маніпуляції із вогнем біля включеного генератора. Всі проводки та кабелі мають бути ізольовані.

Наостанок відмітимо, що перед експлуатацією будь-якого генератора в першу чергу варто прочитати технічну документацію. Саме в ній вказуються правила поводження з конкретним пристроєм, яке паливо використовувати, які навантаження він здатен витримувати. Не нехтуйте цією інформацією, якщо бажаєте, щоб генератор працював довго та без форс-мажорних ситуацій.