Люди почали збиратися на площі Свободи біля парламенту ввечері 3 грудня. На початку мітингу учасники грілися спалюванням майок з символікою “Грузинської мрії”.
Ближче до півночі за місцевим часом (22:00 за Києвом) спецназ почав черговий нічний розгін.
На бічній вулиці, що веде до проспекту Руставелі, увімкнули водомет. Одночасно спецназ почав рухатися від площі Свободи.
На центральному проспекті Шота Руставелі почалися масові затримання. У МВС заявили, що за останні дні загалом було затримано 300 людей.
Спецназ під прикриттям водометів почав витісняти протестувальників із території перед парламентом.
Перед силовиками залишилася група з петардами, що дозволило відійти основній частині акції вглиб проспекту Руставелі.
Однак спецназ все одно активно застосовував сльозогінний газ.
Після 1:00 за місцевим часом (23:00 за Києвом) спецназ не вживає активних дій проти демонстрантів.
Більша частина учасників акції перебуває на території від театру Руставелі до площі Республіки. На “передовій” – лише кілька десятків із них.
Близько 2:00 ночі за місцевим часом (00:00 за Киевом) на проспекті Руставелі протестувальники влаштували імпровізоване лазерне й світлове шоу.
Акції протесту в Грузії
На парламентських виборах у Грузії, що відбулися 26 жовтня з масштабними порушеннями, перемогла проросійська партія “Грузинська мрія” на чолі з Іраклієм Кобахідзе. Вона набрала 54% голосів.
Президент країни Саломе Зурабішвілі та опозиційні партії, що набрали від 8 до 11%, відмовилися визнати результати виборів, оголосили новообраний парламент нелегітимним і закликали людей виходити на протести.
Спочатку мітинги були нечисельними і не переростали у сутички з силовиками. Однак ситуація різко загострилася 28 листопада, коли сформований на базі нового парламенту уряд на чолі з прем’єр-міністром Кобахідзе відтермінував на 2028 рік початок переговорів щодо вступу країни до ЄС.
Опозиційні лідери, партії та пересічні грузини почали масштабні протести у центрі Тбілісі з вимогою скасувати це рішення.
Мітинги тривають шостий день у центрі грузинської столиці, а також в Батумі, Кобулети, Озургети та інших містах країни. В Тбілісі кожної ночі спецназ жорстко розганяє людей, використовуючи водомети та сльозогінний газ і затримує мітингувальників.
Через силове придушення протестів, США призупинили стратегічне партнерство з Грузією та запровадили санкції, а також візові обмеження щодо низки грузинських урядовців.
Санкції щодо посадовців Грузії також запровадили низка країн Балтії.
Про ймовірність переростання грузинських протестів у революцію, – читайте в аналітичному матеріалі РБК-Україна.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.