Радари Amber-1800 отримає Україна від Литви

Радари Amber-1800 отримає Україна від ЛитвиГлава Міноборони Німеччини Борис Пісторіус високо оцінив рішучу підтримку Литвою України в її боротьбі проти агресивної війни РФ. Він додав, що Литва досягає надзвичайно високого рівня у військовій допомозі.

Також Пісторіус повідомив, що супутній продаж шести радіолокаційних систем Amber-1800 є внеском Литви в порятунок життів в Україні.

“Дякую вам також за участь у нашій ініціативі щодо протиповітряної оборони”, – сказав він.

Що відомо про Amber-1800

Це наземна мобільна радіолокаційна станція. Розроблена в Литві компанією LitakTak. Станція призначена для автоматичного виявлення повітряних об’єктів, їхніх координат за азимутом і дальністю.

В Україні станція локалізована під назвою “Бурштин-1800”. Монтується на напівпричіп, а 2019 року було продемонстровано зразок на шасі КрАЗ-7634.

Допомога Україні від Литви

Литва надає військову підтримку Україні з перших днів повномасштабної війни і є однією з найактивніших країн у цьому питанні.

Наприклад, нещодавно Литва передала Україні бронетранспортери М577, 155-мм боєприпаси, боєприпаси для протитанкового гранатомета Carl Gustaf, системи дистанційного підриву RISE-1 і багато іншого.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.Джерело