Реєстр військовозобов’язаних збільшено на 750 тисяч записів, – Міноборони

Реєстр військовозобов’язаних збільшено на 750 тисяч записів, – Міноборони

Реєстр “Оберіг” – це база військовозобов’язаних, які можуть бути мобілізовані. Зокрема вона не містить дані щодо чинних військовослужбовців. Як пояснила Черногоренко, умовно кажучи, це як реєстр паспортів чи єдиний державний демографічний реєстр з персональною інформацією громадян.

За словами CDTO Міноборони, запланована робота по реєстру “Оберіг” завершена. Базу було збільшено на 750 тисяч записів, а 88% даних вже верифіковано.

“Також рухаємося до цифровізації даних військовослужбовців і співпрацюватимемо з Міністерством ветеранів щодо всіх послуг, які стосуються ветеранів. Це нам здається дуже логічно”, – додала Черногоренко.

Електронний реєстр військовозобов’язаних

Як пояснював начальник служби зв’язків з громадськістю командування Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо, запуск реєстру значно спростить мобілізаційні заходи в Україні. На цей момент база ще не синхронізована з іншими державними реєстрами. Водночас після прийнята відповідного законопроєкту, в більшості випадків потреба в заходах оповіщення – відпаде.

Тим часом до парламенту внесли законопроєкт про зміни в мобілізації після того, як президент Володимир Зеленський на підсумковій пресконференції заявив, що Генштаб попросив додатково мобілізувати 450-500 тисяч осіб.

Детальніше про зміни, які пропонує Кабмін, читайте у матеріалі “Нові правила. Що українцям чекати від великого законопроєкту про мобілізацію: короткий переказ”.

Джерело