Російські військові знущаються над українськими військовополоненими, – Лубінець

Російські військові знущаються над українськими військовополоненими, – ЛубінецьВін повідомив, що нові факти знущань були зафіксовані на Харківському напрямку, де росіяни намагаються вести наступальні дії.

На оприлюдненому в мережі відео зафіксовані побиття, приниження, погрози й імітація розстрілу.

Лубінець зазначив, що таке поводження з українськими військовополоненими – “не виняток з правил, а звична тактика для окупантів”. За його словами, такі дії є порушенням Женевських конвенцій, згідно з якими військовополонені мають право на гуманне ставлення.

“Цей випадок повинен бути зафіксований як черговий доказ порушення міжнародного гуманітарного права Російською Федерацією. Звернувся з офіційними листами до МКЧХ (Міжнародний комітет Червоного Хреста. – ред.) та ООН, аби вони задокументували факт знущання. Це стане черговим доповненням доказової бази для майбутнього трибуналу над злочинцями”, – написав омбудсмен.

Лубінець додав, що Росія не дотримується жодних правил ведення війни й “абсолютно не соромиться демонструвати свої жорстокі й антилюдяні дії”. Омбудсмен закликав світ відреагувати на ці факти і притягнути агресора до відповідальності.

Переглянути кадри жорсткого поводження з військовополоненими можна тут.Джерело