Санкції проти Китаю – Пекін висловив протест проти нових обмежень

Санкції проти Китаю – Пекін висловив протест проти нових обмежень

У п’ятницю США оголосили про введення масштабних санкцій проти сотень компаній у Росії, Європі, Азії та на Близькому Сході. Ці компанії звинувачують у підтримці військових дій Росії та допомозі в обході санкцій. Американський Держдепартамент висловив стурбованість через «масштаби експорту товарів подвійного призначення» з Китаю до Росії.

Міністерство комерції Китаю різко засудило занесення кількох китайських компаній до списку експортного контролю США. Відомство назвало дії Вашингтона “типовими односторонніми санкціями”, які можуть порушити глобальні торговельні порядки і вплинути на стабільність промислових і логістичних ланцюжків.

Китай закликав США негайно припинити “неправильну практику” і наголосив на готовності вжити заходів для захисту законних прав своїх компаній.

Санкції США стали черговим кроком у серії обмежень, накладених на російські компанії та їхніх партнерів після вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року. Попри санкції, Росія продовжує підтримувати економіку завдяки продажу нафти і газу.

Китай, який намагається зберігати нейтральну позицію в конфлікті в Україні, посилив закупівлі російської нафти після введення західних санкцій проти Москви, що ще більше зміцнило його вплив на Росію.

Санкції США проти Росії

12 червня США ввели нові санкції проти 300 фізичних та юридичних осіб у Росії та інших країнах, які підтримують військову машину Кремля. Мінфін США приділив особливу увагу іноземним банкам, які співпрацюють з особами та організаціями, які потрапили під санкції РФ, що ставить їх у зону ризику.

Крім цього, 23 серпня Сполучені Штати розширили санкції проти Росії, а також проти посередників з низки країн, які допомагали РФ обходити санкції та постачали деталі для літаків “Су”. Це ОАЕ, Гонконг, Туреччина, Казахстан, Киргизстан та Китай.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Джерело