За словами Сибіги, завдяки поправкам фізичні та юридичні особи, які сприяють уникненню санкцій олігархами – самі ж стикаються з загрозою обмежень.
“ЄС більше не потрібно доводити, що конкретний російський олігарх повинен бути підданий санкціям, а навпаки, олігархи повинні довести протилежне. Це чудова стратегія, яка демонструє реальну силу застосування санкцій. У той час як нові пакети санкцій домінують у заголовках ЗМІ, такі регуляторні зміни можуть бути дуже ефективними, навіть якщо вони менш популярні у ЗМІ”, – заявив голова відомства.
Міністр закликав інші держави наслідувати прикладу ЄС й ухвалити подібні рішення, щоб запобігти обходу санкцій й посилити їх дотримання.
Санкції проти Росії
Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну західні країни відповіли широким комплексом санкцій. Обмеження зачепили ключові напрямки – фінанси, енергетику, оборону та високі технології, маючи на меті завдати удару по стратегічно важливих секторах російської економіки.
Ці заходи спрямовані на ослаблення здатності Росії вести війну, позбавлення її ресурсів і посилення політичного тиску. Санкції поширюються як на державні установи, так і на окремих політиків, бізнесменів і компанії.
Нещодавно Велика Британія ухвалила черговий пакет обмежень, а Європейський Союз запровадив уже 17 санкційний пакет проти агресора.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.