Таким чином, Європейський Союз планує ввести нові, надзвичайно суворі санкції проти Російської Федерації, з метою максимально обмежити її можливості для продовження війни.
За словами Барро, цей пакет заходів стане найпотужнішим з 2022 року. Він має безпосередньо вплинути на фінансові та енергетичні ресурси Кремля, що дозволяють Путіну продовжувати бойові дії. Французький дипломат підкреслив: Росія не досягає успіхів на фронті, натомість посилила атаки на українські міста і цивільні об’єкти, що призводить до численних жертв серед мирного населення.
Очікується, що обмеження вдарять по декільком ключовим сферам:
-
Нафтогазового сектору: зокрема, запровадження заборон на транзакції через «Північний потік-1» та «Північний потік-2», зниження цінового ліміту на російську нафту з $60 до $45 за барель, а також санкції проти «тіньового флоту» танкерів, які допомагають обходити обмеження.
-
Фінансового сектору: повна заборона транзакцій з 22 російськими банками, що працюють також через треті країни, а також обмеження для Російського фонду прямих інвестицій (RDIF) та його дочірніх компаній.
Барро також зауважив, що санкції можуть торкнутися й іноземних компаній і посередників, які допомагають Росії обходити попередні обмеження.
Хоча остаточного узгодження серед країн ЄС поки не досягнуто, європейські дипломати впевнені, що новий пакет санкцій стане серйозним ударом по фінансових потоках Кремля. У Брюсселі сподіваються, що це змусить Путіна погодитися на мир і сісти за стіл переговорів.
Це вже 18-й пакет санкцій ЄС проти Росії з початку повномасштабного вторгнення у 2022 році. Він покликаний посилити тиск на російську економіку і обмежити ресурси для продовження війни.
Нагадаємо, що в Сенаті США вже деякий час знаходиться законопроєкт, який передбачає нові суворі обмеження щодо Росії. Зокрема, планується впровадження 500% тарифів на будь-яку державу, що продовжуватиме купувати російську нафту та інші товари. Цей законопроєкт має значну підтримку сенаторів – 84 голоси з 100.
Термінові та важливі новини про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.