Як зазначив Пишний, перший акцент пакета – включено Московську біржу, що є основним гравцем російського ринку для торгівлі валютою та IPO російських компаній. Крім того, до нього увійшли також її пов’язані компанії – Національний розрахунковий депозитарій та Національний кліринговий центр.
“Персональні блокуючі санкції проти Московської біржі – це, безумовно, потужний удар по фінансовій інфраструктурі РФ, що значно ускладнить доступ Росії до ринків капіталу та проведення розрахунків”, – написав голова НБУ.
За його словами, другий акцент пакета – суттєве підвищення ризику вторинних санкцій для іноземних фінансових установ. Указ президента США у грудні 2023 року запровадив можливість застосування вторинних санкцій США до іноземних фінансових установ, які проводять/сприяють проведенню трансакцій або надають послуги особам, що пов’язані з військово-промисловою базою РФ. Відтепер для цілей застосування вторинних санкцій США будь-яка особа, до якої застосовано санкції США в межах санкційної програми щодо Росії, вважається пов’язаною з російським військово-промисловим сектором.
“Тобто у фокусі уваги Мінфіну США та відповідно в зоні ризику опинились усі іноземні банки, які співпрацюють із санкційними особами РФ. Очікуємо посилення комплаєнсу банків щодо клієнтів та операцій, пов’язаних з Росією”, – повідомив Пишний.
Він також відзначив нові секторальні санкції – заборона на постачання низки ІТ-послуг у РФ, що означатиме закриття доступу РФ до провідних технологічних рішень від американських постачальників.