САУ Hawkeye Україна отримала для випробування на війні проти Росії

САУ Hawkeye Україна отримала для випробування на війні проти Росії

За словами Еванса, САУ Україна отримала у квітні цього року, а вже у перших числах травня її було протестовано на полі бою. До того бійці, які використовували її тренувались два тижні, а ще один тиждень – тестували. Цікаво і те, що випробування Hawkeye в Україні відбувається в реальних бойових умовах і з реальними цілями.

Повноцінна назва “2-CT Hawkeye Mobile Howitzer System”, її було створено у 2019 році, вона є результатом співпраці AM General та Mandus Group. А вже у 2021 – американська армія видала контракт на виробництво двох таких САУ безпосередньо для тестів.

По суті на Хамві встановили гармату М20 з технологією мʼякої віддачі SRT, це дозволяє машині витримувати умови стрільби та не розвалюватись після декількох використань.

Тако особливістю САУ є сучасна цифрова система управління вогнем. САУ може розгорнутись всього за 90 секунд після зупинки. А скорострільність складає 8 пострілів у перші три хвилини. Максимальна дальність стрільби звичайними снарядами – 11,6 км, а активно-реактивними – 19,5 км.

З цього слідує, що основний принцип використання САУ максимально швидко закидати ворога снарядами та зникнути з позиції. В умовах контрбатарейної боротьби це є досить дієвим способом, щоб уникнути вогню у відповідь.

Нещодавно РБК-Україна розповідало, що українські війська завершують тренування на самохідних 155-мм гаубицях AS90, які можуть знищувати російські цілі на відстані 45 км.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Джерело