СБУ викрила екстиректора харківського оборонного підприємства – розкрадав кошти на запчастини

СБУ викрила екстиректора харківського оборонного підприємства – розкрадав кошти на запчастини

“Контррозвідка Служби безпеки викрила на оборудках з державними коштами колишнього генерального директора харківського державного підприємства із обійми концерну “Укроборонпром”, -йдеться в повідомленні.

Як зазначають в СБУ, влітку 2022 року тоді чинний очільник заводу організував протиправну схему заволодіння грошовими коштами, які були передані підприємству для виконання державного оборонного замовлення.

“За контрактом з Міністерством оборони України харківське підприємство мало здійснювати ремонт і технічне обслуговування транспортних засобів військового призначення”, – зазначають у відомстві.

Залучив ділків

Правоохоронці повідомили, що до протиправної оборудки директор заводу залучив ще двох осіб: свого підлеглого – начальника управління з матеріально-технічного постачання, а також представника фірми, яка здійснювала постачання запасних частин.

“Зловмисники домовились, що замість нових запасних частин для окремих вузлів та агрегатів військової техніки вони будуть закуповувати відремонтовані”, – розповіли в СБУ.

Натомість такі деталі були неналежної якості, не відповідали нормам та чинним стандартам і до того ж порушували умови укладеного договору.

“Директор заводу та начальник управління матеріально-технічного постачання зі свого боку підписували документи про прийомку завідомо неякісних деталей, забезпечували безперешкодне проходження ними вхідного контролю якості на підприємстві та потрапляння цих неякісних комплектуючих до збиральних цехів”, – інформують у відомстві.

Ініційована Службою безпеки судова товарознавча експертиза підтвердила неналежну якість цих деталей.

Оголошення підозри та ймовірний термін

Ексдиректору державного підприємства, а також двом іншим учасникам оборудки, повідомлено про підозру за заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб в умовах воєнного стану.

За такий злочин зловмисникам загрожує позбавлення волі на строк до восьми років.

“Наразі усім трьом фігурантам обрано запобіжні заходи: колишньому директору – тримання під вартою, іншим – цілодобовий домашній арешт”, – додали в СБУ.

Фото: СБУ викрила ексдиректора харківського оборонного підприємства у розкраданні коштів (www.facebook.com/ssu.kharkiv)

Джерело