Штраф за неявку в ТЦК – що буде у разі несплати і коли арештовують майно

Штраф за неявку в ТЦК – що буде у разі несплати і коли арештовують майно

Які наслідки за несплату штрафу від ТЦК

Чоловіки, які порушили правила військового обліку, можуть понести штраф від районного ТЦК та СП в розмірі від 17 000 до 25 500 гривень. Зазвичай причинами для накладення штрафів є відсутність на військовому обліку, ігнорування повістки або направлення на проходження ВЛК, а також несвоєчасне оновлення облікових даних.

“Якщо протягом 15 днів штраф не сплачується, справа передається до виконавчої служби за місцем проживання порушника, а сам штраф подвоюється. Відкривається виконавче провадження для примусового стягнення, що призводить до блокування банківських карток”, – зазначає Марія Ганіна.

З її досвіду, зазвичай лише блокують картки, уникаючи арешту майна.

“Для арешту майна сума штрафу, як правило, повинна перевищувати 140 тисяч гривень. Я ще не стикалася з ситуаціями, коли накладали арешти на майно в таких випадках. Здебільшого лише картки блокуються до моменту, поки не надійдуть кошти на сплату. Після оплати провадження закривають, картки розблоковують“, – додає вона.

Чи знімуть з розшуку після сплати штрафу?

З практики Марії Ганіної, в ТЦК часто не знімають з розшуку – навіть після сплати штрафу.

“Проте, Міноборони оголосило про можливість онлайн-сплати штрафу, пообіцявши зняття з розшуку після цього. Ми чекаємо, коли ця функція стане доступною. Вважається, що після оплати штрафу потрібно надіслати до вашого ТЦК і СП повідомлення про те, що ви сплатили, та попросити зняти з розшуку. Однак ТЦК все ще може вимагати особисту присутність”, – підкреслює адвокат АБ Романа Сацика.

За її словами, людський фактор часто грає роль: деякі співробітники ТЦК йдуть на зустріч і знімають з розшуку, тоді як інші цього не роблять. У зв’язку з тим, що всі дії чи бездіяльність ТЦК підлягають адміністративному оскарженню, це робити досить важко.

“Якщо йдеться про Київ, там суди перевантажені, і можуть витратити півроку лише на відкриття провадження. Це часто не відбувається швидко. Зазвичай за цей час або приходить нова повістка, або людину знімають з розшуку через мобілізацію, що робить це питання неактуальним”, – каже співрозмовниця.