
За даними Центру прогнозування космічної погоди Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США, у суботу, 24 травня, очікується сонячна активність із К-індексом 4, що відповідає середнім магнітним бурям.
Магнітна буря – явище, спричинене постійними спалахами і вибухами на Сонці, в результаті яких виділяється значна кількість сонячної енергії. Вона складається із заряджених частинок (протонів і електронів), які швидко рухаються в різних напрямках, зокрема й до Землі. Коли вони досягають магнітосфери Землі, відбувається активність, яку вчені називають магнітними бурями або сонячними бурями.
Вибір редакції: Український диплом за кордоном: чи легко працевлаштуватися за фахом?
Багато людей взагалі не відчувають змін під час геомагнітних коливань. Однак є категорії пацієнтів, більш схильних до впливу сонячної активності – це гіпертоніки, гіпотоніки, люди з хронічними серцево-судинними захворюваннями, а також особи з підвищеною емоційною чутливістю. Типові симптоми, щоб визначити, що організм реагує саме на магнітні бурі:
- Головний біль або відчуття важкості в ділянці скронь.
- Підвищена дратівливість і перепади настрою.
- Коливання артеріального тиску, особливо у метеозалежних людей.
- Порушення сну: від безсоння до надмірної сонливості.
- Зниження концентрації та працездатності.
Такі прояви пояснюються тим, що під час зміни геомагнітного фону організм може відчувати короткочасні труднощі в роботі.