Добровольці-учасники бойових дій отримають рівні пенсійні гарантії з військовослужбовцями
Цивільні особи, які на початку повномасштабного вторгнення Росії добровільно стали на захист України, але не встигли оформитися до офіційних військових формувань чи правоохоронних органів, отримають пенсійні виплати на рівні з військовослужбовцями. Також сім’ї загиблих добровольців зможуть претендувати на пенсії в разі втрати годувальника на рівні з родинами загиблих військових.
Що передбачає закон
Верховна Рада України ухвалила у другому читанні законопроект, який урегульовує питання соціальних гарантій для добровольців. Документ було розроблено за участі Міністерства у справах ветеранів та провідних ветеранських організацій.
Закон стосується громадян, які в період з 24 лютого по 25 березня 2022 року брали безпосередню участь у бойових діях, але не встигли вступити до лав Збройних Сил України, Національної гвардії, МВС, СБУ чи інших структур.
Основні положення законопроекту:
-
Пенсії для добровольців:
Учасники бойових дій з-поміж цивільних осіб, які отримали інвалідність через поранення, контузії, каліцтва чи захворювання під час бойових дій, отримуватимуть пенсії нарівні з військовослужбовцями строкової служби. -
Пенсії родинам загиблих:
Члени сімей добровольців, які загинули або зникли безвісти під час бойових дій, отримуватимуть пенсії у разі втрати годувальника на рівні з родинами загиблих військових. -
Дострокові пенсії:
Добровольці, які брали участь у захисті країни, матимуть право на дострокові пенсії за віком, як і інші учасники бойових дій.
Ухвалення законопроекту є кроком до забезпечення соціальної справедливості щодо захисників і захисниць України та їхніх родин. Раніше багато добровольців, які від початку вторгнення стали на захист країни, опинилися поза межами чинного законодавства та не мали достатньої підтримки.
“Добровольці-патріоти, котрі сміливо вступили в бій з агресором поза офіційними збройними формуваннями, пізніше опинилися у “сірій зоні” чинного законодавства – без відповідної соціальної підтримки з боку держави.Тому ухвалення даного закону сприятиме забезпеченню прав, інтересів та гарантій нашим воїнам та їхнім рідним”, – зазначила міністр у справах ветеранів України Наталія Калмикова.