Спецтрибунал для Росії – до нього приєдналася Північна Македонія

Спецтрибунал для Росії – до нього приєдналася Північна Македонія

За словами Муцунського, Північна Македонія долучилася до ініціативи Європейського Союзу щодо створення спеціального суду, покликаного притягнути до відповідальності вище військове та політичне керівництво Росії за воєнні злочини, скоєні в Україні.

Вона стала єдиною країною із регіону Західних Балкан, що взяла участь у зустрічі у Львові, де було ухвалене відповідне рішення.

Повага до міжнародного права

Глава МЗС Північної Македонії зазначив, що країна долучилася до ініціативи, оскільки виступає за повагу до міжнародного публічного та гуманітарного права. Він додав, що його країна приєдналася до спецтрибуналу “у повній комунікації та координації з усіма стратегічними партнерами у сфері зовнішньої політики”.

“Чому наша країна стає частиною цього процесу, і що наші громадяни повинні знати, так це те, що повага до міжнародного публічного права та міжнародного гуманітарного права є одним із ключових і найважливіших інструментів, особливо для таких малих країн, як наша”, – наголосив Муцунський.

Він також підкреслив, що Північна Македонія принципово підтримує цю ініціативу, як і всі зусилля, спрямовані на утвердження міжнародного права.

“Політика іноді може бути сильнішою за закон, але це не означає, що ми як держава не повинні послідовно стояти за принципами, які ми відстоюємо”, – зазначив міністр.

За його словами, лише час покаже, чи досягне ініціатива своїх цілей, однак це – реальний і необхідний крок у нинішньому геополітичному контексті.

Трибунал для Росії

Нагадаємо, що 9 травня, у Львові відбулася зустріч міністрів закордонних справ країн, які підтримують створення спецтрибуналу щодо злочину агресії Росії проти України. У підсумку учасники зустрічі досягли політичної домовленості про запуск такого механізму.

Міністр закордонних справ Люксембургу Ксав”є Беттель заявив, що спецтрибунал може почати свою роботу вже цього тижня у його країні.

Головна дипломатка Євросоюзу Кая Каллас додала, що трибунал зможе ухвалювати заочні рішення. Вироки набудуть чинності, коли підозрювані втратять свої посади.

Прем’єр України Денис Шмигаль пояснив, що головне завдання Спецтрибуналу – розслідування, кримінальне переслідування та судовий розгляд справ щодо осіб, які несуть основну відповідальність за злочин агресії проти України. Він розповів, за які саме злочини доведеться відповідати росіянам.

Як повідомлялося раніше, що до спеціальної коаліції щодо створення спецтрибуналу для Кремля приєдналося 44 держави.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Джерело