Столтенберг НАТО – генсек розповів, чи готові країни Альянсу втрутитися у війну

Столтенберг НАТО – генсек розповів, чи готові країни Альянсу втрутитися у війнуЙого попередник на посаді генсека Альянсе Андерс Фог Расмуссен 14 травня закликав дозволити країнам НАТО у Східній Європі використовувати наземні засоби протиповітряної оборони для збиття спрямованих на Україну російських ракет і безпілотників.

Натомість Столтенберг відкинув цю ідею. “Ми не будемо стороною конфлікту”, – сказав він.

За його словами, завдання полягає в тому, щоб “не допустити перетворення цієї війни на повноцінну війну між Росією і НАТО в Європі”.

Він також провів різницю між постачанням зброї, навчанням та воєнними діями.

“Ми проводимо навчання, ми надаємо зброю, боєприпаси Україні, але ми не будемо брати безпосередньої участі з території НАТО в бойових діях над Україною або в Україні. Це зовсім інша річ”, – сказав генсек Альянсу.

Введення іноземних військ в Україну

Наприкінці лютого президент Франції Еммануель Макрон не виключив, що НАТО може ввести свої війська в Україну, щоб допомогти ЗСУ не програти війну.

Заява викликала гостру реакцію. Німеччина, Чехія, Іспанія, Італія та більшість країн НАТО висловилися проти цієї ідеї. Натомість Литва, Латвія, Естонія та Канада готові розглянути таку можливість у перспективі.

Згодом союзники по НАТО заявили, що готові відправити свої армії в Україну, але не для участі в бойових діях, а для навчання Сил оборони.

Додамо, що Єнс Столтенберг також підтримав ідею дозволити Україні завдавати ударів по об’єктах на території Росії за допомогою західних озброєнь.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.Джерело