Стрічка ПЕТ – її виробництво та застосування у харчовій промисловості

Стрічка ПЕТ – її виробництво та застосування у харчовій промисловості

Її властивості нагадують оргскло та полікарбонат, але до складу також входять різні добавки, які роблять матеріал для пакування надтонким та міцним. ПЕТ стрічку найчастіше використовують у харчовій галузі, але застосування в інших галузях промисловості також поширене.

Особливості та унікальні властивості ПЕТ стрічки

Матеріал відрізняється стійкістю до розриву, екологічністю, тепло- та морозостійкістю. ПЕТ плівку можна фарбувати в різні кольори і навіть наносити фотодрук, що дозволяє створювати оригінальну упаковку для різних продуктів. Крім того, стрічка має відмінну міцність на розрив і стійкість до проколів, тому підходить для безпечного транспортування різного виду товарів.

Переваги матеріалу:

  • прозорість — чудово проглядаються упаковані товари;
  • висока міцність — гарантує безпечне зберігання та перевезення делікатних товарів, які потребують додаткового захисту;
  • стійкість до вологи та перепадів температур – використовувати пакувальний матеріал можна практично в будь-яких умовах;
  • термічна засвоюваність — ПЕТ-плівка адаптується до температури середовища, не змінюючи якості;
  • екологічність — поліетилентерефталат не є токсичним матеріалом, тому рекомендований для використання у харчовій галузі;
  • вигідна ціна та економічна витрата.

При використанні з продуктами харчування матеріал не позначається на їх смакових якостях та ароматі. ПЕТ плівка піддається вторинній переробці, тому її виробництво та застосування не шкодить навколишньому середовищу.

Виробництво ПЕТ плівки

Технологія виробництва ПЕТ плівки має відмінні риси. Взаємодія очищених частинок нафти та газового конденсату дозволяє виготовити якісний полімерний матеріал. Щоб він почав кристалізуватись, температуру підвищують до +196 градусів. Потім плівку перевіряє на наявність зайвої вологи та відправляють у спеціальну сушарню. Після сушіння – в екструдер. На цьому етапі відбувається найважливіше: розкочування матеріалу та усунення повітряних ділянок (вакуумування).

ПЕТ плівка, як говорилося вище, піддається повторному використанню. Для цього її потрібно переплавити. Вона зберігає всі свої експлуатаційні якості та залишається такою ж міцною. Навіть в умовах підвищеного вмісту води, азоту та вуглекислого газу структура не піддається змінам. Матеріал стійкий до хімічних впливів агресивних сумішей, що розширює сферу його застосування.

Сфера використання ПЕТ плівки

Область застосування ПЕТ плівки необмежена. Її можна використовувати хоч у побуті, хоч на виробництві. Найчастіше цей пакувальний матеріал використовують для пакування продуктів та виготовлення пластикового посуду (склянки, тарілки та інша тара). Це пов’язано з тим, що він повністю безпечний і аж ніяк не впливає на здоров’я людини. Можна сказати, що ПЕТ плівка проникла до всіх сфер промисловості, адже скрізь її експлуатація доречна.

Де використовують ПЕТ плівку:

  • харчова галузь (продукти харчування);
  • фармацевтика (лікарські препарати та медичне обладнання);
  • виробництво вакуумних та звичайних пакетів, одноразового посуду, тари для дитячого харчування та різних молочних продуктів тощо

Якщо вам потрібна плівка ПЕТ оптом, переходьте на сайт https://optipak.com.ua/product/pet-lenta-polietilentereftalat/. В інтернет-магазині «Оптіпак» доступний як дрібний, так і великий опт. Усі товари сертифіковані. Гарантія якості та доставка по всій Україні передбачена.


*на правах рекламиДжерело