Прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда у своєму виступі на засіданні Конгресу в четвер закликав американських законодавців подолати “сумнів у собі” щодо ролі країни на світовій арені, попередивши, що надії України “зруйнуються” без підтримки США.
Також агентство згадує візити до США з аналогічними меседжами прем’єр-міністра Італії Джорджії Мелоні, канцлера Німеччини Олафа Шольца, міністра закордонних справ Великобританії Девіда Кемерона.
Reuters відзначає незвичність цих візитів – зазвичай іноземні лідери уникають видимості впливу на законодавців США. Але аналітики кажуть, що ця незвичність відображає глибоке занепокоєння, особливо в Європі, щодо того, як довго Україна зможе протриматися без значної нової допомоги з боку Вашингтона.
“Європа дуже нервує з приводу Сполучених Штатів і нашої відданості НАТО, Україні та Європі загалом”, — сказала Елізабет Хоффман, директор із питань Конгресу та уряду Центру стратегічних і міжнародних досліджень.
Трамп у п’ятницю, 12 квітня, мав зустрітися зі спікером Палати представників Майком Джонсоном, що підігріває припущення про те, чи схвалить він голосування щодо запиту президента Джо Байдена про екстрену допомогу Україні наступного тижня.
Представник Республіканської партії Марджорі Тейлор Грін, вірна соратниця Трампа та противниця допомоги Україні, впевнена, що Трамп і Джонсон обговорять відповідний законопроект, але не висловила своєї думки. “Я думаю, що президент Трамп може представити свої погляди, і я не говорю від імені президента”, — сказала вона.
Допомога Україні від США, її значення і позиція Трампа
США вже кілька місяців практично не надають Україні військової допомоги. Причиною є те, що Конгрес не ухвалив законопроєкт із відповідним фінансуванням.
У лютому Сенат США схвалив документ, яким пропонується виділити близько 60 млрд доларів на допомогу Україні. Але він “застряг” у Палаті представників.
Спікер Палати Майк Джонсон відмовляється виносити ініціативу на голосування. Він пропонує змінити деякі норми законопроєкту, зокрема, це стосується допомоги в кредит.
Нещодавно Politico писало про те, що адміністрація президента США Джо Байдена веде переговори з Джонсоном щодо просування законопроєкту з грошима для України.
Наприкінці лютого президент Володимир Зеленський говорив, що без допомоги Сполучених Штатів Україна втратить багато людей на фронті. До того ж Збройні сили не зможуть здобути нових успіхів на полі бою і будуть змушені відходити назад.
Нещодавно він знову повторив, що Україні доведеться відступати крок за кроком, якщо Сполучені Штати не відновлять військову допомогу.
Натомість, як дізналися журналісти Washington Post, план Трампа щодо завершення війни полягає у тиску на Київ для поступок перед Москвою, в тому числі територіальних.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.