Станом на 16:00 25 лютого на саркофазі продовжувалися, в тому числі з використанням дронів, роботи з виявлення та гасіння осередків тління та часткового розкривання конструкцій.
“Погіршення радіаційної обстановки на проммайданчику НБК-ОУ та в цілому на ДСП ЧАЕС не зафіксовано. Виходу радіоактивних речовин за встановлені межі не виявлено”, – не виявлено.
Зокрема, на обшивці саркофагу прокладено сім робочих ліній для гасіння осередків тління. Залучені необхідні сили та засоби ДСНС, зокрема групи верхолазів. У стані готовності знаходиться резерв особового складу ДСНС.
Атака дрона на ЧАЕС
Нагадаємо, що у ніч на п”ятницю, 14 лютого, російська армія завдала чергового дронового удару по території України. Тоді під атакою опинився саркофаг на ЧАЕС, у який поцілив безпілотник, оснащений фугасною бойовою частиною. Дрон не було виявлено радарами через малу висоту польоту – до 85 метрів.
За даними Державного агентства України з управління зоною відчуження, наслідки атаки могли б бути катастрофічними, якби безпілотник влучив 15 метрів убік від місця ураження.
Раніше повідомлялось, що на ЧАЕС були призупинені роботи з гасіння пожежі. Там триває моніторинг ситуації за допомогою безпілотника.