Тайвань навчання – у США відреагували на навчання Китаю біля острова

Тайвань навчання – у США відреагували на навчання Китаю біля островаЗа даними Міністерства оборони Тайваню, протягом останніх двох днів 111 китайських літаків і десятки військово-морських кораблів оточили острів.

Речник Держдепартаменту Метью Міллер зазначив, що США “глибоко стурбовані” цими подіями.

“Ми рішуче закликаємо Пекін діяти стримано. Використання нормального, рутинного і демократичного переходу як виправдання для військових провокацій загрожує ескалацією і підриває давні норми, які десятиліттями підтримували мир і стабільність через Тайванську протоку”, – сказав він у суботній заяві.

Пекін висловив невдоволення новим урядом у Тайбеї, звинувативши Лая у прагненні до незалежності й дестабілізації регіону. Китайські навчання стали наймасштабнішими навколо Тайваню за останній рік.

Державна телекомпанія CCTV повідомила в суботу, що китайська армія “успішно завершила всі місії”, спрямовані проти Тайваню.

“Ці навчання започаткували нову еру нормалізованих практик. НВАК (Національно-визвольна армія Китаю. – ред.) буде робити крок вперед кожного разу, коли тайванські сепаратисти здійснюватимуть провокаційні дії”, – сказав в інтерв’ю CCTV доцент Національного університету оборони НВАК Чжан Чі.

Китайське інформаційне агентство “Сіньхуа” з посиланням на військового представника повідомило, що завданням навчань було “слугувати суворим покаранням за сепаратистські дії сил, що виступають за незалежність Тайваню”.

Водночас Пентагон “залишається впевненим у нинішньому розташуванні американських сил та операціях в Індо-Тихоокеанському регіоні” та “висловив своє занепокоєння” з приводу китайських навчань.

Навчання Китаю біля Тайваню

З 23 по 25 травня Китай провів дводенні навчання “Спільний меч – 2024A” у Тайванській протоці. Під час маневрів китайські військові імітували атаки з бомбардувальниками та вправлялися у посадці на кораблі.

Пекін розпочав навчання за три дні після того, як президентом Тайваню став Лай Чін-те, якого Китай називає “сепаратистом”.

У відповідь Тайвань, підняв у повітря літаки та перевів війська у підвищену бойову готовність.

Детальніше про навчання Китаю і навіщо він оточив Тайвань з моря, – читайте в матеріалі РБК-Україна.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.Джерело