“Японія стверджує, що митні збори не є найефективнішим засобом для ліквідації значного дисбалансу на рахунках”, – повідомив журналістам Като в четвер.
У свою чергу, міністр фінансів США Скотт Бессент не брав участі в цій зустрічі.
Като дав ці коментарі після першого дня зустрічі міністрів фінансів та керівників центральних банків країн G20. Він виступав на декількох ключових сесіях, зокрема на одній, присвяченій світовій економіці.
Його слова прозвучали на фоні підготовки світової економіки до можливого підвищення митних ставок США, впроваджених за розпорядженням президента Сполучених Штатів Дональда Трампа.
Президент Трамп розглядає свої тарифи як інструмент для зменшення торгового дефіциту Сполучених Штатів з різними країнами, а також для стимулювання виробництва всередині Америки.
Bloomberg зазначає, що Като підкреслив важливість відкритої і вільної багатосторонньої торгової системи, а також передбачуваного економічного управління. Проте, за його словами, конкретні переговори щодо співпраці не мали місця.
Крім того, представник японського Мінфіну, який супроводжував Като, зазначив, що багато учасників саміту G20 висловили думку про те, що потенційні загрози для світової економіки частково не реалізувалися, як можна було сподіватися. Він додав, що ринкова напруга, здається, зменшилася.
Однак, за його словами, багато учасників, включаючи міжнародні організації, підкреслили важливість збереження обережності відносно можливих ризиків у майбутньому.
Видання також додає, що посилення тарифної політики Трампа змушує багато країн шукати нові шляхи для зміцнення міжнародної співпраці. Раніше Bloomberg повідомляла, що ЄС розглядає можливість спільних дій з партнерами, зокрема з Канадою та Японією.
Торгова війна між США та Японією
Нагадаємо, що Японія вже зіткнулася з 25% митами на автомобілі та сталь, а з 1 серпня основне мито на експорт може зростати також до 25%, якщо не буде укладено торговельну угоду.
Відомо, що тривалі переговори між головним японським переговірником Ресеєм Аказавою та помічниками Трампа поки що не призвели до значного прогресу, а основним каменем спотикання залишаються тарифи на автомобілі.
Також варто зазначити, що японська валюта, єна, переживає підвищену волатильність з квітня, коли Трамп оголосив про запровадження великих мит.
На фоні політичної невизначеності перед виборами до Верхньої палати парламенту Японії, курс єни наразі знаходиться на найнижчому рівні з початку торгової війни.
“Необхідно постійно звертати увагу на надмірну волатильність на валютному ринку, викликану такими факторами, як спекуляції”, – зазначив Като, додавши, що існуючі валютні угоди повинні зберігатися.
Нагадаємо, що тиждень тому Трамп встановив 25% тарифи на експорт для кількох країн. У випадку, якщо не буде досягнуто угоди, мито набере чинності 1 серпня.
Слідкуйте за терміновими та важливими оновленнями про війну Росії проти України на каналі РБК-Україна в Telegram.