“Те, чого хочуть люди”: Сі Цзіньпін заявив про неминуче “воз’єднання” Китаю та Тайваню

“Те, чого хочуть люди”: Сі Цзіньпін заявив про неминуче “воз’єднання” Китаю та Тайваню

Китайський лідер Сі Цзіньпін, виступаючи на симпозіумі з нагоди 130-ї річниці від дня народження засновника країни Мао Цзедуна, заявив про неминуче “возз’єднання” Тайваню з материковим Китаєм.

Так, він пообіцяв рішуче протидіяти будь-яким спробам “відділення” Тайваню від Китаю.

“Реалізація повного возз’єднання Китаю є неминучою тенденцією. Це найбільший національний інтерес і те, чого хочуть люди”, – сказав Сі.

Він зауважив про необхідність більш сумлінно впроваджувати політику правлячої в Китаї Компартії стосовно розв’язання питання Тайваню та підтримки принципу одного Китаю і Консенсусу 1992 року (коли Китай та Тайвань визнали єдність Китаю – ред.).

Крім того, Цзіньпін підкреслив необхідність розвивати взаємодію з Тайванем в усіх сферах та закликав сприяти мирному розвитку відносин між материком і островом.

Водночас він вчергове застеріг від спроб проголошення незалежності Тайваню.

“Ми рішуче перешкоджатимемо будь-кому домагатись відділення Тайваню від Китаю”, – підкреслив глава Китаю.

Конфлікт Тайваню та Китаю

Пекін розглядає острів Тайвань як “сепаратистську провінцію” і намагається відновити над нею повний контроль. Однак Тайвань вважає себе незалежною країною з окремою економікою та демократично обраними лідерами.

Сполучені Штати надають військову допомогу Тайваню. На тлі цього загострився конфлікт між Вашингтоном і Пекіном.

Нещодавно Тайвань повідомив про відновлення китайської військової активності поблизу острова. Дев’ять літаків Китаю та кілька кораблів перетнули середину протоки, яка служить умовним кордоном.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Джерело