Кожен мисливець знає, що для ефективного полювання неможливо обійтись без тепловізора. Адже ідеальні умови видимості не завжди супроводжують цей процес. В ситуаціях, коли денні оптичні приціли неспроможні допомогти, на поміч приходять найкращі тепловізори для полювання. Спеціалізований інтернет магазин Приціл пропонує широкий асортимент даних приладів.
Види конструкції тепловізорів для полювання
Тепловізори виготовляють в декількох варіаціях. Які з них підійдуть найкраще для ваших задач, зможете вирішити лише ви. За своєю конструкцією тепловізори бувають:
- Приціли. Монокуляр з прицільними сітками та якісними оптичними можливостями. Встановлюється на зброю.
- Насадки нічного бачення на денний приціл. Кріпляться на об’єктив прицілу. Мінус – довгий процес встановлення та налаштування.
- Монокуляр. Прилад з одним оком. Можна кріпити до голови, шолому чи зброї. Найкращий бюджетний тепловізор для полювання після прицілу.
- Бінокль. Пристрій на обидва ока. Використовується для спостереження на дальні відстані.
- Окуляри. Прилад на одне або два ока. Не має оптичного збільшення, тому ефективний на малих дистанціях.
Найбільшою популярністю серед мисливців користуються приціли та монокуляри.
Необхідні параметри тепловізора для ефективного полювання
Щоб не повернутися з полювання без здобичі, необхідно мати при собі прилади, які допоможуть продовжувати процес за умов сильних атмосферних опадів, туману, димової завіси чи настання темної пори доби. Найкращий бюджетний тепловізор для вашого хоббі повинен мати такі основні характеристики:
- Матриця. Обирайте тип сенсору Vox, який має гарні показники чутливості та температурного діапазону. Перевагою буде охолодження матриці, проте це не обов’язково. Мінімальне значення роздільної здатності сенсора 400х300 пікселів, проте краще обирати 640х480 і більше.
- Об’єктив. Від його діаметру буде залежати дальність видимості та поле зору. Лінзи 6-25 мм дадуть вам можливість проглядати прилеглу територію максимально широко, проте дистанція ідентифікування мішені буде невеликою. Об’єктив 35-50 мм має універсальні параметри. Лінзи більше 50 мм дають велику дистанцію видимості та малий кут зору. Який вибрати, вирішуйте самі, проте враховуйте в яких умовах відбувається полювання, які показники вам найважливіші. Найкращим тепловізором буде прилад з регульованим кутом зору, проте він буде коштувати дорожче.
- Оптика. Дальність видимості оптимальна від 1500 метрів. Особливу увагу звертайте на оптичне збільшення, адже воно працює якісно. Цифровий зум з кожним збільшенням втрачає чіткість зображення. Тому обирайте моделі з показником оптичного зума не менше х2. Чим більше, тим краще.
- Дисплей. Саме на екран виводиться зображення. Щоб воно було якісним та детальним, обирайте тепловізори з показником роздільної здатності 1280х960 пікселів та більше. Оптимальна швидкість оновлення кадрів 30-50 Гц. В такому разі при динамічному полюванні картинка не втрачатиме чіткості.
- Живлення. Обирайте тепловізори з автономним часом роботи від 7 годин. Також звертайте увагу, чи можна продовжити цей час. Кращими пнв для полювання від Приціл будуть тепловізори з можливістю швидкої заміни акумулятора або підключенням зовнішніх елементів живлення.
Вирішуючи, який тепловізор краще для полювання, подумайте, які додаткові можливості вам необхідні для успішного хоббі. Вони можуть значною мірою полегшити ваші задачі.
Додаткові можливості тепловізора, що корисні на полюванні
Серед функцій, які виконує прилад, особливо корисними будуть комплекти прицільних міток та колірних палітр, діоптрійні налаштування, режим «картинка в картинці». В такому разі полювання буде ефективнішим. В інтернет-магазині Приціл можна також купити тепловізор для ЗСУ з додатковими функціями.