Циліндр замку – найважливіша частина замикаючого механізму

Циліндр замку – найважливіша частина замикаючого механізму

Личинка замку – це серце механізму, і за нею слід пильно стежити.

Спільне поняття про личинку замку

Серцевина замку має деякі особливості щодо своєї конструкції. Усередині неї є набір деяких елементів, які забезпечують секретність всього механізму. Секретність забезпечується з допомогою так званих штифтів. Головні функції – замикання та правильне функціонування всього замку.

Циліндр складається з кількох складових. Серед них такі:

  • Корпус. Це оболонка, де знаходяться всі інші механічні елементи. Від корпусу також багато залежить. Чим він міцніший – тим складніше його зламати за допомогою грубої сили. А це відіграє свою роль у безпеці квартири чи будь-якого іншого приміщення.
  • Кодуюча частина. Саме її серйозну частину становлять штифти. Вони забезпечують таємність механізму.
  • Кулачок. Це елемент, який рухає механізм замку. Від кулачка залежить процес відмикання та замикання механізму.
  • Ключ. Він виготовляється з металу і має свої особливості у вигляді спеціальної нарізки. Ця нарізка відповідає секретним штифтам, які розташувалися всередині корпусу механізму. Коли ключ вставляється, штифти приймають певне положення, при якому кулачок може провернути механізм і відімкнути замок. Але це лише в тому випадку, якщо застосувати правильний ключ. Ключ із не тією нарізкою не підійде до замку, оскільки штифти виставляться в неправильне положення, і кулачок не зможе провернути механізм.

Ще один важливий момент у конструкції личинки – це піни. Вони є в основі механізму і також відіграють важливу роль. Чим цих пінів більше – тим вищий ступінь таємності. Також важливо звертати увагу на те, в скількостях піни розташовані. Вони можуть розташовуватись горизонтально, вертикально, під кутом. Це все впливає на безпеку.

Найкраще захищають замки, де піни розташовані в декількох площинах. У такому разі проста відмичка для злому не підійде, а сам процес займе певний час. Це не найкращий варіант для зловмисників. Ще за такого розкладу при зломі може видаватися зайвий шум, який привабить сусідів. Чим складніший циліндр по конструкції – тим надійніше.

Рівні зламостійкості личинок

Їх лише два: простий та комбінований. Проста личинка передбачає не найвищий рівень таємності. Її конструкція проста, вона розрахована на плоский ключ і на один ряд пінів, розташованих в одній площині. Немає додаткового захисту. Для вхідних дверей – не варіант.

Комбінована серцевина передбачає складнішу конструкцію. Піни в ній розташовуються в кілька рядів. У деяких випадках вони мають незвичайну форму. Це робить механізм складним для злочинців.


*на правах рекламиДжерело