“Терміновість зрозуміла. Це – послання, яке звучить не лише від ваших президента та уряду. Я теж говорила про це обом палатам Конгресу, наводила аргументи й щодо військової підтримки, і щодо економічної”, – сказала вона.
Пріцкер назвала за чудовий приклад успіху України експорт збіжжя Чорним морем. З серпня 2023 року Україні вдалося транспортувати близько 16 млн тонн зерно, це приблизно 600 суден. А у грудні було відвантажено більше зерна, ніж коли була започаткована “зернова угода”.
“Коли розповідаєш такі історії членам Конгресу, вони розуміють, що інвестують у місце, яке має можливості та потенціал”, – зазначив спецпредставниця.
За її словами, у Конгресі США розуміють, що Україна бореться не лише за власну безпеку, а й за європейську та американську. Тому такі аргументи є переконливими для законодавців.
“Наші парламентські процеси можуть бути подекуди безладними, але тут йдеться про невідкладні питання і всі добре усвідомлюють виклики”, – додала Пріцкер.
Затримки з фінансуванням допомоги Україні
Нагадаємо, президент США Джо Байден запропонував Конгресу виділити 106 млрд доларів на допомогу Україні та Ізраїлю. Але досі питання не було ухвалене.
У Конгресі США точаться суперечки про подальше фінансування допомоги Україні. Питання блокують республіканці, вимагаючи ухвалити імміграційне законодавство. У Білому домі очікують, що демократи та республіканці досягнуть угоди у січні 2024 року.
12 січня у Білому домі заявили, що допомогу Україні призупинено до схвалення Конгресом нового фінансування.