Як зазначає The Hill, про це Джонсон повідомив трьом лідерам парламентів країн Балтії. На такий крок у США можуть піти через занепокоєння щодо реформ у прикордонній політиці.
Джерело видання зазначило, що кінцеве рішення залежатиме від тексту документа щодо кордону, який зʼявиться за підсумками переговорів у Сенаті.
Водночас речник Джонсона Радж Шах у коментарі Semafor применшив значення цих коментарів та сказав, що вони були зроблені в “гіпотетичному контексті”.
Наразі незрозуміло, чи означатиме можливе розділення цього пакету проведення окремого голосування в Палаті представників за всіма пунктами, включно з питанням допомоги Україні.
Як зазначається, окреме голосування щодо військової допомоги Києву може наразити Джонсона на критику з боку радикальних законодавців з його Республіканської партії, які виступають проти подальшої допомоги Україні.
Фіндопомога для України й угода США щодо кордону з Мексикою
У жовтні 2023 року президент США Джо Байден подав до Конгресу законопроєкт обсягом 106 млрд доларів на допомогу Ізраїлю та Україні, а також союзникам в Азійсько-Тихоокеанському регіоні. З цієї суми 61,3 млрд доларів пропонувалося виділити на Україну, а 14,3 млрд доларів – на Ізраїль.
Однак у грудні Сенат заблокував розгляд цього документу. Причиною стали вимоги республіканців внести до законопроєкту жорсткіший комплекс заходів щодо захисту південного кордону США з Мексикою.
Нещодавно Сенат і Конгрес погодили текст угоди щодо кордону США з Мексикою. Втім Джонсон назвав проєкт угоди “мертвонародженим”. Таким чином він натякнув, що республіканська більшість у нижній палаті Конгресу не планує голосувати за документ.