У Сирії призначили новий перехідний уряд – хто увійшов до його складу

У Сирії призначили новий перехідний уряд – хто увійшов до його складу

До нового перехідного уряду призначено 23 міністри у розширеному складі кабінету. Цей факт вважається ключовою етапом на шляху до переходу від десятиліть правління сім”ї Асадів до поліпшення зв’язків Сирії з країнами Заходу.

Очікується, що уряд не матиме прем’єр-міністра, а Шараа очолить виконавчу владу.

Міністром транспорту було призначено алавіта Яруба Бадра, а міністерство сільського господарства очолить Амгад Бадр, що належить до друзської громади.

На посаду міністра соціальних справ і праці була призначена Хінд Кабават – християнка і член попередньої опозиції до Асада, яка виступала за міжконфесійну толерантність та розширення прав і можливостей жінок.

Міністром фінансів був призначений Мохаммед Йоср Берні.

Мурхафа Абу Касру і Асаад аш-Шибані залишаються на посадах міністрів оборони і закордонних справ, які мали за попереднього тимчасового уряду, що керував Сирією з моменту повалення режиму Асада.

Шараа також заявив, що вперше створив міністерство спорту і міністерство з надзвичайних ситуацій, а міністром з надзвичайних ситуацій призначив керівника рятувальної групи, відомої як “Білі каски”, Раеда ас-Салеха.

Міністром закордонних справ вирішили призначити Анаса Хасана Хаттаба, який у тимчасовій адміністрації очолював Службу загальної розвідки.

Ахмед аль-Шараа заявив, що “наша країна вступає в новий історичний період на своєму шляху до кращого майбутнього”. За його словами, новий уряд відображатиме “творення і зміни”. Він додав, що кабінет міністрів візьметься за реконструкцію країни та проведе велику кількість реформ.

Зміна режиму в Сирії

У грудні в Сирії бойовики ісламського руху “Хайят Тахрір аш-Шам” захопили ключові міста країни та столицю Дамаск, а диктатор Башар Асада з родиною втік до Росії.

У січні Ахмед аль-Шараа був призначений тимчасовим президентом і пообіцяв сформувати інклюзивний перехідний уряд, що розбудує зруйновані державні інститути Сирії та керуватиме країною до виборів, які, за його словами, можуть зайняти до п’яти років.

Раніше у березні Сирія оприлюднила конституційну декларацію, покликану слугувати основою для перехідного періоду на чолі з аль-Шараа. Декларація зберігає центральну роль ісламського права та гарантує права жінок і свободу вираження поглядів.

Нова влада Сирії, очолювана сунітськими ісламістами, перебуває під тиском Заходу і арабських країн, які вимагають від неї сформувати уряд, більш інклюзивний до різноманітних етнічних і релігійних спільнот країни.

Цей тиск посилився після вбивств сотень цивільних алавітів – секти меншини, з якої походить повалений лідер Башар аль-Асад – під час насильства на західному узбережжі Сирії цього місяця.

Ахмед аль-Шараа не виключив, що сутички та вбивства можуть розпалити у країні громадянську війну.

Тим часом підготовка до проведення виборів президента Сирії може зайняти до чотирьох років – стільки піде часу на створення Конституції.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Джерело