Зазначається, що акціонерне товариство (АТ) “Смоленський авіаційний завод” (СМАЗ) тісно пов’язаний з іншими підприємствами російського оборонного комплексу. Він постачає компоненти та бере участь у кооперації для створення сучасних авіаційних систем.
За словами Коваленка, на Смоленському авіазаводі займаються виробництвом та модернізацією військових літаків, зокрема штурмовиків Су-25.
“Також (підприємство) забезпечує капітальний ремонт і технічне обслуговування авіаційної техніки, що дозволяє РФ зберігати боєздатність застарілих моделей літаків”, – розповів він.
Керівник ЦПД наголосив, що кожен удар по такому заводу “руйнуватиме здатність Росії підтримувати власну авіацію у боєздатному стані”.
Удар дронів по Смоленському авіазаводу
Раніше повідомлялося, що у Смоленську цієї ночі, 21 січня, кілька разів лунали вибухи, і в небі фіксували безпілотники. Також в районі міста працювала ППО ЗС РФ.
Спочатку в росмедіа писали, що ціллю дронової атаки міг бути місцевий нафтопереробний завод. Проте пізніше з’ясувалося, що під атаку, зокрема, потрапив Смоленський авіаційний завод.
У мережі були оприлюднені числені кадри про вибухи у Смоленську на тлі дронової атаки та роботи ППО. Також повідомлялося про пожежі у місті.
Губернатор Смоленської області поклав відповідальність за повітряний напад на Україну. Російський чиновник також стверджує, що спроба здійснити атаку із застосуванням безпілотних літальних апаратів по об’єктах в області була “припинена”, й обійшлося без постраждалих.
“На землі та на дахах окремих будівель відзначені спалахи покрівлі внаслідок падіння уламків БПЛА. Також пошкоджено вікна житлових будинків”, – йдеться в публікації губернатора вранці у Telegram.
Додамо, Міноборони РФ у ранковому звіті запевнило, що цієї ночі було “перехоплено та знищено 55 українських безпілотних літальних апаратів над 5 регіонами. З них десять – у Смоленській області.
Нагадаємо, наприкінці грудня у Смоленській області була уражена дронами нафтобаза у місті Ярцево, на якій сталася сильна пожежа.
У Генштабі ЗСУ тоді підтвердили удар по нафтобазі “Ярцевська”, та уточнили, що операцію провели воїни Сил спеціальних операцій у взаємодії із Силами безпілотних систем та іншими складовими Сил оборони України.
А вже 1 січня російські ЗМІ розповіли, що внаслідок атаки дронів по нафтобазі “Ярцевська” загорілися два резервуари з бензином і дизельним паливом.
Додамо, 4 січня стало відомо, що у Смоленській області знову лунали вибухи, й повідомлялося, що під удар дронів могло потрапити підприємство АТ “Авангард”, яке входить до складу одного з великого російського ракетобудівного холдингу АТ “ВПК “НУО машинобудування” та до АТ “Корпорація “Тактичне ракетне озброєння”.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.