“Головне для України – забезпечити результат. І для цього, у тому числі, залучаються посередники. Цього разу Україна вдячна Об’єднаним Арабським Еміратам. Але цей перелік дуже широкий, ми готові його максимально розширювати і збільшувати. Інструменти можуть бути різні, ми готові на найбільш креативні рішення”, – сказав Юсов.
Він додав, що головне у процесі обміну – це зацікавлення двох сторін. Як відомо, Росія гальмує цей процес і не поспішає повертати полонених. Проте, за словами розвідника, так звані вибори у Росії тиснуть на цей процес обміну.
На питання про те, чи є особи, в обміні яких Росія зацікавлена, Юсов відповів: “Є”.
“Є. І кількість таких осіб збільшується. Звичайно, обмінний процес, а особливо переговорний процес – це надзвичайно тонка річ, закрита і непублічна. У більшості випадків коментування її недоречне і може зашкодити… Так, серед російських полонених є особи, які дуже цікавлять якщо не російське суспільство, то російське воєнно-політичне керівництво”, – додав представник ГУР.
Обмін полоненими 3 січня
Нагадаємо, що 3 січня між Україною та Росією пройшов найбільший обмін полоненими з початку повномасштабного вторгнення. Україні вдалося повернути додому 230 захисників.
Цей обмін пройшов після тривалої паузи. Росія близько півроку блокувала процес обміну. Зазначимо, що це вже 49-й обмін полоненими з початку повномасштабної війни та перший у 2024 році.
Станом на 6 січня Україні вдалося повернути додому 2828 захисників.