
Станом на початок весни 2025 року в місті вже працює одна когенераційна машина — її підключили менш ніж за три місяці після отримання у листопаді 2024-го. Міська влада планує до зими встигнути ввести ще три, а до кінця року — прийняти та розмістити п’ять останніх.
Мерія розглядає варіанти постійного використання цього обладнання, зокрема на енергетичному ринку. За словами заступниці міського голови Ганни Позднякової, критична інфраструктура отримає підтримку у разі аварій, а у звичайному режимі установки зможуть або економити, або генерувати прибуток.
Водночас міська влада визнає, що повністю енергонезалежною Одеса стати не зможе. Середньодобове споживання міста — 800–900 МВт, тоді як сумарна потужність усіх дев’яти когенераційних установок — лише 30 МВт.
Також готують нові енергетичні проєкти. Компанія Posco International з Південної Кореї планує побудувати в місті ТЕЦ на RDF-паливі. Потужність об’єкта — 12 МВт електроенергії і 40 МВт тепла, вартість проєкту — $106 млн.
За словами експертів, Одеса — серед найбільш вразливих міст в умовах нової зими через загрози обстрілів. Тож місцева влада зосереджена на резервуванні потужностей і гарантіях для ключових об’єктів.
Читайте також: Чого енергетикам коштував цей опалювальний сезон: у ДТЕК підбили підсумки