Мешканцям Києва і Дніпра підключення популярного інтернету за магічною технологією GPON доводиться очікувати від тижня до двох. Щоб уточнити ситуацію в Одесі звернемося, наприклад, до Національного телеком-оператора Vega, який відповідає за напрямок фіксованого зв’язку у групі компаній Vodafone Україна й активно розвиває мережі GPON.
«Попит на послугу дійсно зростає, і збільшується кількість заявок на включення нашого енергоефективного інтернету. При цьому сьогодні в Одесі ми підключаємо усіх охочих за 1-2 дні залежно від домовленостей з клієнтом. Ми модернізували системи альтернативного живлення операторського обладнання, і тепер можемо забезпечувати інтернет доступ нашим абонентам до 72 годин. Встановили сучасні потужні акумуляторні батареї, які швидше заряджаються і довше працюють та забезпечили усі технічні майданчики дизельними генераторами, що дозволить нам тримати зв’язок навіть під час тривалих знеструмлень», – поділився керівник технічного блоку «Південь» компанії Олексій Богопольський.
Мережа побудована за сучасною енергоефективною технологією GPON, зараз просто рятівна. Одна з переваг технології PON (Passive Optical Networks) – відсутність активного обладнання між майданчиком оператора та абонентським терміналом, відповідно якщо оператор заживить своє обладнання, а абонент своє у квартирі, то інтернет працюватиме. Це означає, що ваші онлайн-справи, навчання чи розваги не будуть залежати від перепадів у постачанні електроенергії.
Тож поки є можливість одеситам під’єднатися до інтернету без зайвих затримок і забезпечити собі надійний зв’язок у будь-яких умовах, рекомендуємо поспішити з оформленням заявки. Підключення безкоштовне.
Перевірити технічну можливість, а також обрати потрібний тариф можна на сайті.
Фахівці компанії Vega також поділились лайфхаками, як зробити так, щоб домашній інтернет працював, навіть в умовах відсутності централізованого електропостачання.
Передовсім, якщо у вас є заряджений ноут/планшет/телефон та вам потрібен лише Інтернет з Wi-Fi достатньо підключити роутер або оптичний термінал, який надається при підключенні до павербанка, або безперебійника невеликої потужності (місткість потрібно вибирати залежно від того скільки вам потрібно щоб працювати без електропостачання). Наприклад зарядного пристрою ємністю 20 000 mAh вистачить на 4-6 годин роботи. При використанні павербанка додатково знадобляться два спеціальні дроти-перетворювачі USB – DC з підвищенням напруги до 12 В.
Якщо все ж потрібне ще й підживлення ноутбука, тоді варто підключити до обладнання безперебійник потужністю від 65 W, що має від 3-х розеток.
На сайті провайдера є проста інструкція, як і що використовувати.
*на правах реклами