варто взяти до уваги основні характеристики та спосіб кріплення

варто взяти до уваги основні характеристики та спосіб кріплення

В чому переваги дошки для тераси?

Шукаємо менеджера з продажу реклами

Покриття для терас та відкритих садових ділянок виробляється з різних матеріалів, але найбільше ціниться саме терасна дошка з натуральної деревини. Вона має ряд позитивних характеристик:

  • завдяки спеціальній обробці, не поглинає вологу та стійка до впливу ультрафіолетових променів;
  • міцна та надійна;
  • має тривалий термін придатності;
  • не гниє та не піддається впливу плісняви;
  • оброблена засобом, який запобігає ковзкості;
  • легко монтується і не потребує бетонної основи.

Зазвичай для облаштування терас та відкритих ділянок використовується дошка, виготовлена з вологостійкої деревини, наприклад, з таких порід дерев як дуб, ясен, бук, модрина. А найбільший вибір терасної дошки представлено на сайті foreest.com.ua.

Як обрати дошку для облаштування тераси?

Щоб придбати найбільш підходящий варіант для покриття підлоги у відкритій веранді чи терасі, рекомендується враховувати такі чинники:

  1. Клімат. На відкритій терасі в якості покриття для підлоги, фахівці радять використовувати термооброблені або композитні дошки. Якщо спостерігається надмірна вологість чи часті дощі, то краще постелити на веранді чи терасі саме композитні дошки.
  2. Бюджет. Розрахуйте бюджет, який ви готові витратити на покриття. На ринку представлені як дороге покриття, так і більш дешеве. Але треба зауважити, що дешеве покриття вимагатиме додаткових затрат на захисну обробку чи покриття лаком.
  3. Розмір та вага. Натуральна терасна дошка має невелику вагу та зручний для переноски та монтажу розмір.
  4. Колірна гама. Терасна дошка має поєднуватися з дизайном присадибної ділянки. Підбирати колір дошки треба, беручи до уваги, колір будинку та доріжок на присадибній ділянці.

терасна дошкатерасна дошка

Яким може бути спосіб кріплення дощок?

Монтаж терасної дошки — це процес, який вимагає ретельної підготовки та вибору відповідного способу кріплення. Їх існує декілька:

  • відкрите кріплення передбачає фіксацію дощок за допомогою шурупів. Це найбільш простий спосіб установки, а також він ідеально підходить для дерев’яних дощок. Серед недоліків варто враховувати, що такий спосіб кріплення може псувати загальний вигляд підлоги;
  • приховане кріплення дозволяє фіксувати дошки збоку або знизу, використовуючи спеціальні скоби. Такий спосіб має більш естетичний вигляд, але вимагає використання додаткових інструментів та відповідних навичок;
  • плаваючий метод передбачає укладання терасної дошки на спеціальні лаги з використанням сполучних елементів. Але треба враховувати, що такий тип кріплення підходить не для всіх тесаних дощок;
  • використання регульованої опори під час монтажу дозволяє зробити покрівлю на нерівній основі. Завдяки опорі можна легко регулювати висоту та кут нахилу. Але треба враховувати, що така конструкція потребуватиме додаткових витрат на матеріали;
  • кріплення дощок на металевий каркас дозволяє зробити конструкцію більш міцною та витривалішою при великих навантаженнях. Основні недоліки такого способу кріплення — складність монтажних робіт та необхідність антикорозійної обробки металевого каркаса.



Джерело