Як повідомляє видання, під час інтерв’ю Венс захищав економічну політику президента США Дональда Трампа, зокрема мита, що завдали удару по ринку, і розкритикував “глобалістську економіку”.
“Що дала глобалістська економіка Сполученим Штатам Америки? Насправді вона тримається на двох принципах – ми беремо величезні борги, щоби купувати речі, які виготовляють для нас інші країни. Щоб сказати ще простіше – ми позичаємо гроші в китайських селян, щоб купити речі, які ці селяни ж і виготовляють”, – сказав він.
У відповідь представник МЗС Китаю Лінь Цзянь заявив, що “це водночас шокує і засмучує – чути такі неосвічені й нешанобливі слова від віцепрезидента США”.
“Китай неодноразово висловлював свою позицію щодо економічних і торгівельних відносин з США”, – підкреслив Лінь.
Коментарі Венса викликали бурхливу реакцію серед китайських користувачів соціальних мереж, деякі з яких закликали заборонити йому в’їзд до Китаю.
“Цей справжній “селянин” із сільської Америки, здається, не дуже добре уявляє собі світ”, – написав колишній редактор газети Global Times Ху Сіцзінь в соцмережі Weibo.
Хештег, пов’язаний із висловлюванням Венса, став найпопулярнішою темою у Weibo – його переглянули вже понад 140 мільйонів разів.
“Ось вони (американці – ред.) які насправді – зарозумілі й грубі, як завжди”, – йдеться в одному з коментарів, який зібрав майже тисячі вподобань.
Інший користувач написав: “Можливо, ми й селяни, але в нас – найкраща у світі швидкісна залізниця, потужна логістика і провідні технології в галузі ШІ, автопілоту та дронів. Невже такі “селяни” не заслуговують на повагу?”.
Багато коментаторів також звернули увагу на іронію висловлювання віцепрезидента США, адже сам Венс виріс у бідності, про що написав у своїй книзі “Елегія гірського хлопця”. У ній він розповів про важке дитинство на Аппалачах – із бідністю, насильством і залежністю матері.