Відключення світла відбуваються за поганої погоди через нестачу сонячної енергії

Відключення світла відбуваються за поганої погоди через нестачу сонячної енергії“Вплив погоди на енергетику був завжди. Прямо зараз через суттєвий дефіцит його стали реально відчувати і споживачі”, – сказав Харченко.

За його словами, зараз, після руйнувань об’єктів тепло- та гідрогенерації (ТЕС, ТЕЦ, ГЕС), які раніше виконували головну роль у балансуванні системи, їхня частка знизилася з 30% до 5%. Головним джерелом енергії для балансування залишилася сонячна генерація.

За похмурої погоди обсяг сонячної генерації знижується. І якщо для покриття дефіциту не вистачає імпорту та аварійної допомоги, то доводиться проводити відключення споживачів, зазначив експерт.

“Зниження рівня води обмежує можливість використання гідроелектростанцій, а зменшення кількості сонячного годинника або хмарна погода суттєво знижує генерацію сонячних електростанцій. У ситуації, коли теплова генерація в системі майже відсутня, плюс є жорсткий дефіцит маневрових потужностей, в принципі це безпосередньо впливає на збільшення обмежень для споживачів”, – пояснив Харченко.Джерело