Війна в Україні – зброя США поки не зупинила РФ

Війна в Україні – зброя США поки не зупинила РФ

Пакет військової допомоги США Україні, схвалений у квітні, полегшує ЗСУ захист своїх позицій. При цьому, американська зброя поки не зупинила наступ РФ. Ворог, як і раніше, має перевагу і продовжить атаки.

Так, за словами старшого наукового співробітника Євроазійської програми Інституту досліджень зовнішньої політики Роба Лі, Росія зберегла значну перевагу у живій силі та вогневій могутності. Аналітик вважає, що країна-агресор продовжить наступальні операції, які триватимуть більшу частину року. У той же час він вважає, що Росія може зіткнутися з нестачею танків і бронетехніки.

Ризик став можливим завдяки достатній кількості артилерійських боєприпасів, якими Україна успішно знищує техніку ворога. Про це заявив лейтенант Денис Ярославський, який воює на Харківському напрямку.

“Наша артилерія приголомшує скупчення російських військ… Раніше наші артилерійські батареї були дуже обережні з кількістю снарядів, які вони могли використовувати”, – повідомив він.

На думку українських та західних військових аналітиків, стратегія РФ щодо відкриття нового фронту на північ від Харкова була спрямована на розтягування обмежених сил України, послаблення оборони на Донбасі та півдні країни. Проте, на думку Роба Лі, війська РФ не отримали вигоди з харківського наступу.

Також судячи з супутникових карт, південь Донбасу став ареною найінтенсивніших боїв за останні тижні.

Джерело