Вірш, портрет і не тільки. NASA відправить спеціальне послання в космос: у чому причина

Вірш, портрет і не тільки. NASA відправить спеціальне послання в космос: у чому причина

Яка інформація зашифрована у посланні

Символічний вантаж, який місія Europa Clipper доставить до супутника Юпітера, відбиває великі надії її команди на дослідження Європи.

Цей вантаж є танталовою пластиною розміром 18 на 28 сантиметрів, що закриває блок з інструментами. На ній вигравірувано різні елементи, включаючи вірш, портрет вченого, зображення пляшки, рівняння Дрейка та зашифрований діапазон радіочастот, що розглядається як ідеальний для міжзоряного зв’язку через низький фоновий шум.

Вірш, портрет і не тільки. NASA відправить спеціальне послання в космос: у чому причинаНа пластині вигравірувано різні елементи (фото: X/NASAJPL)

На звороті пластини знаходиться графічне уявлення слова “вода” 103 мовами і символ, що позначає воду в жестовій мові. Також тут розміщено мікрочіп із записом імен понад 2,6 мільйона людей, які залишили свою заявку на сайті місії.

Вірш на пластині написаний американською поетесою Адою Лаймон і присвячений Європі, а портрет зображує планетолога Рона Грилі, робота якого вважається ключовою для проекту Europa Clipper.

Вірш, портрет і не тільки. NASA відправить спеціальне послання в космос: у чому причинаВірш написаний Адою Лаймон (фото: X/NASAJPL)

Вірш, портрет і не тільки. NASA відправить спеціальне послання в космос: у чому причинаДрейка (фото: X/NASAJPL)

Що ще відомо про пластину

Інформаційні пластини, які раніше спрямовували NASA на зондах “Вояджер” і “Піонер”, виходили в міжзоряний простір, тоді як “Європа Кліппер” залишиться в межах системи Юпітера. Тому це послання, скоріше, символічне і призначене для майбутніх поколінь.

Вірш, портрет і не тільки. NASA відправить спеціальне послання в космос: у чому причинаПластина на зонді “Вояджер” (фото: Wikimedia)

Проте воно містить дані, які могли б бути корисними для інопланетних цивілізацій. Наприклад, рівняння Дрейка використовується для оцінки числа потенційно активних, здатних вийти на контакт, цивілізацій у галактиці Чумацький Шлях.

Діапазон радіочастот, придатних для міжзоряного спілкування, зашифрований у вигляді атома з електронами, що дозволить знайти мову, не вимагаючи специфічних знань.

Джерело