“Їх (Міноборони, – ред.) потреби ми розуміємо і намагаємося максимально задовольнити, часто перевищуючи межу наших можливостей. Але як правило, наші можливості – це проблема тільки Міністерства фінансів”, – зазначив Марченко.
Він пояснив, що “діра” у 500 млрд гривень виникла у зв’язку з тим, що на початку року уряд був змушений перекидати кошти з грошового забезпечення військових на закупівлю озброєння. Це було викликано затримкою фінансування з боку США, де довго не могли прийняти новий оборонний бюджет з урахуванням потреб України.
Саме тому загальна потреба додаткових коштів складає 500 млрд гривень, що Мінфін і передбачив у змінах до бюджету та пропозиціях щодо його наповнення – через збільшення податків та випуску ОВДП.
“Чи це (500 млрд гривень, – ред.) задовольняє відповідні військові органи? Звичайно, ні. Вони оперують, як правило, цифрами, які починаються з трильйонів”, – зазначив Марченко.
Нагадаємо, Кабмін подав до Верховної Ради проект змін до бюджету на 2024 рік на 500,3 млрд гривень. При цьому, на потреби оборони пропонується додатково спрямувати 495,3 млрд гривень, у тому числі для:
- +185,8 млрд гривень – закупівлі та модернізації військової техніки та озброєння ЗСУ,
- +147,2 млрд гривень – ЗСУ,
- +48,2 млрд гривень – Національної гвардії,
- +41,9 млрд гривень – Державної прикордонної служби,
- +40,7 млрд гривень – Державної спеціальної служби транспорту Міноборони,
- +15,2 млрд гривень – Національної поліції,
- +7,5 млрд гривень – ГУР МО,
- +5,1 млрд гривень – СБУ.
- +2,8 млрд гривень – ДСНС.
Планується, що кошти будуть отримані за рахунок підвищення податків та збільшення запозичень у вигляді ОВДП.