Що таке алергія?
Відомо, що імунна система організму здатна самостійно боротися з вірусами та бактеріями. З появою перших симптомів захворювання лікарі призначають спеціальні препарати, які допомагають нашій імунній системі впоратися з атакою хвороботворних вірусів та бактерій. Але трапляється також, що наш організм «включає» захист від незначних речовин, які власними силами не здатні завдати шкоди нашому здоров’ю. Імунна система починає боротися, наприклад, з пилком, пилом або пліснявою. Саме цей стан і називають алергією. На сьогодні це захворювання успішно лікується, якщо своєчасно звернутися в алергоцентр і дотримуватися приписів лікаря.
За словами лікарів, найчастіше алергічну реакцію викликають такі алергени:
- пилок рослин;
- цвіль, пил та пилові кліщі;
- ворс тварин;
- деякі харчові продукти, наприклад, такі як риба, яйця, горіхи;
- деякі лікарські препарати;
- пір’яні подушки;
- укуси комах.
Самостійне лікування алергії не дасть потрібних результатів. Щоб позбавитися неприємних симптомів, потрібно обов’язково звернутися до лікаря-алерголога. Він зможе з’ясувати причини алергії та надати індивідуальний план лікування, який допоможе в короткі рядки зупинити алергічну реакцію, не допустивши появи ускладнень зі здоров’ям.
Що потрібно знати про лікування та запобіжні заходи?
Найчастіше лікування алергії проводиться у три етапи:
- Пацієнт повинен мінімізувати контакти з алергеном. Для цього потрібно звернутися до лікаря та з’ясувати, на який тип алергену реагує організм.
- Потому призначається лікування, яке допоможе вивести алерген з організму.
- Для поліпшення загального стану призначається системне лікування: краплі при нежиті, краплі очей при алергічному кон’юнктивіті, крем або мазь при прояві алергії на шкірі.
Також лікарі рекомендують дотримуватись профілактичних заходів:
- виключити контакт з алергеном;
- при прибиранні будинку не використовувати спреї та ароматизовані миючі засоби. Вчасно прибирати булу з поверхонь за допомогою вологої, а не сухої серветки;
- вести здоровий спосіб життя, по можливості займатися спортом або ранковою пробіжкою;
- приймати вітамінні та мінеральні комплекси.
Якщо алергія має сезонний характер, то до цього варто готуватися заздалегідь: звернутися до лікаря та вжити необхідних заходів, щоб не допустити розвитку захворювання. А також рекомендується:
- Відмовитися від прогулянок у вітряні та сухі дні. Краще прогулятися одразу після дощу. Дощ чудово збиває пилок та очищає повітря від алергенів.
- Якщо все ж таки не вдається залишитися вдома, то при виході на вулицю рекомендується надягати пилкову маску. Якщо такої під рукою не виявилося, можна скористатися звичайною медичною маскою або респіратором.
*на правах реклами