як медик залишився працювати в селі на Одещині

як медик залишився працювати в селі на Одещині

Перший медик у родині – неочікуваний вибір, що став справжнім покликанням


Олексій Швець, котрий виріс у селі Піщана Балтської громади, не обдумував медичну кар’єру. Але, коли друг після восьмого класу вирішив вступити до Уманського медучилища, Олексій також відправився з ним і успішно пройшов іспити. Після отримання диплома фельдшера він служив в армії, а потім вступив до Одеського медичного інституту.

– Наш випуск був дуже сильним, багато з однокурсників стали відомими фахівцями в Україні, – згадує Олексій Швець.

Таким чином, він став першим медиком у своїй родині.

Ці роки запам’яталися Олексію також участю в будівельних загонах, де він опанував робітничі навички.

– Я навчився працювати з молотком та кельмою. Мені це подобається – після медицини моє улюблене заняття – робота по господарству. Я все роблю самостійно. Також маю кроликів і люблю читати, – ділиться Олексій Леонідович.

Як Олексій Швець став головним лікарем у селі за два дні

БІЛИНЕ АМБУЛАТОРІЯ

У 1995 році молоде подружжя переїхало до села, де Олексій отримав посаду головного лікаря сільської амбулаторії. На той час цю посаду обіймав стоматолог Сергій Буяновський.

– «Даю тобі два дні, щоб стати головним лікарем», – сказав Сергій Дмитрович, – згадує Олексій Швець. – Я спробував заперечити, але він був категоричним. Так я почав працювати відразу.

Спочатку люди придивлялися до нього, запитуючи, чи є він знавцем. Вони приходили на прийом, знайомилися і ділилися враженнями про лікаря, кажучи, що він розуміє свою справу і йому можна довіряти.

Залишитися назавжди: як село стало домом

БІЛИНЕ АМБУЛАТОРІЯ

Тодішні голова сільради Василь Ткачук та місцеві мешканці допомогли їм облаштуватися. Будинок, виділений селом, був у занедбаному стані, але вони зробили ремонт, а згодом оформили його у власність. Витрати покрила сільрада, – ділиться спогадами Олексій.

Подружжя продовжує жити в цьому домі, який перетворився на затишну оселю. Тут вони виростили своїх синів, засадили фруктовий сад та доглядають квітники. Вони живуть у добросусідстві та злагоді.

– Через рік життя у Пасицелах, дружина сказала, що не хоче їхати звідси. Я також не хотів покидати це привітне село, хоча мав деякі привабливі пропозиції, – зізнається Олексій Леонідович.

Один лікар – п’ять сіл і сотні пацієнтів

ОЛЕКСІЙ ШВЕЦЬ

Чи є у лікаря вихідні? Переважно – ні. Адже сімейний лікар надає медичну допомогу жителям сіл Білине, Пасицели, Акулинівка, Відрада і Байтали. Він не звик відмовляти тим, хто потребує допомоги. Його пацієнти – від новонароджених до людей старшого віку.

Свого часу сімейні лікарі мали більше повноважень, зауважує Олексій, але сьогодні багато з них обмежено. Зокрема, раніше лікар міг лікувати пацієнтів, а сьогодні це можуть робити лише ті медичні заклади, які мають укладений договір з НСЗУ.

У сільській амбулаторії є денний стаціонар, але більшість лікувальних процедур доводиться виконувати в міських лікарнях. Медична реформа залишила багато запитань без відповідей. Проте, мешканці села задоволені тим, що більше не прив’язані до певної лікарні, а можуть обрати лікаря на власний розсуд.

«Лікування по телефону — це абсурд»: принципи сімейного лікаря

Першого серпня Олексій Швець відзначить тридцять років на посаді лікаря амбулаторії. Як сімейний лікар, він переконує, що жодного разу не сумнівався у своєму виборі.

– Важливо розуміти хворого, співчувати йому. Часто, щоб полегшити стан пацієнта, достатньо просто взяти його за руку і сказати заспокійливе слово, – впевнений лікар.

Щодо онлайн-лікування, яке пропагує нова медична реформа, він його категорично відкидає.

– Можна передати дані пацієнта вищій ланці та отримати рекомендації, проте лікування через телефон – це абсурд, – підкреслює Олексій Леонідович.

Слова, які лікують: що кажуть пацієнти про лікаря

УЧНІ СЛУХАЮТЬ ПОРАДИ ЛІКАРЯ

Лікар вважає, що знання психології є важливими в його роботі, адже кожному пацієнту потрібно дати можливість повірити у своє одужання.

– Він дуже уважний. Завжди питає про самопочуття. Якщо хтось захворіє, лікар кілька разів на день передзвонить, запитає, як справи, і навіть прийде, щоб проконтролювати стан, — кажуть пацієнти Олексія Швеця.

Сучасна амбулаторія з душею: як виглядає медзаклад на селі сьогодні

БІЛИНЕ АМБУЛАТОРІЯ

Амбулаторію загальної практики сімейної медицини в селі Білине реконструювали за рахунок субвенції з державного бюджету на розвиток сільської медицини.

У закладі є лабораторія, гематологічний і урологічний аналізатори – все обладнання є американського виробництва. Також функціонує денний стаціонар на три ліжка, є кондиціонери, доступ до інтернету, душові, нові автомобілі та лікувальне обладнання.

Дружний колектив з лікарем складають медсестри Мар’яна Лойтаренко, Алла Дубініна та Світлана Гудзун.