
Залежно від рівня загроз, всі бронеплити можна розділити на кілька класів. Як вибрати плиту для бронежилета, яка захистить від загрози?
Важливо визначитися з матеріалом бронеплити
На сьогодні сучасні плити для бронежилетів виготовляються з двох матеріалів: кераміки та сталі.
Плита для бронежилета зі сталі — дуже міцна і дозволяє витримати кілька влучень. Головний її недолік — досить велика вага, що може обмежувати пересування на полі бою.
Сучасні бронеплити, виготовлені з кераміки, набагато легші за сталі, але при цьому надають такий самий рівень захисту. Також вони мають ще низку переваг:
- Добре поглинають і розсіюють енергію, пом’якшуючи удар. В результаті менше зламаних ребер при ударі.
- Краще, ніж плити зі сталі, захищають під час обстрілу надзвуковими бронебійними кулями.
- Не схильні до корозії. Вони не іржавіють і завдяки цьому витримують службу навіть за найскладніших погодних умов, таких як дощ чи сніг.
- Стійкі до екстремальних температурних режимів. Кераміка зберігає відмінні захисні властивості як у сильну спеку, так і сильний холод.
- Поглинають енергію кулі, повністю виключаючи рикошет. Таким чином, підвищується безпека як самого бійця, так і тих, хто поряд на полі бою.
Підібрати керамічну бронеплиту можна в інтернет-магазині, перейшовши за посиланням: https://rarog.ua/. Під час вибору важливо враховувати також розмір плити для бронежилета та клас захисту.
Про що розповість клас захисту бронеплити?
Бронеплити, що виробляються в Україні, діляться на 6 класів захисту: від найменшого до найвищого.
Плити від 1 до 3 класу забезпечують базовий рівень захисту від куль пістолетів. Зазвичай їх використовують волонтери, військові журналісти, правоохоронці. Бронеплити 4 класи можна використовувати при бойових діях. Вони здатні захистити від кулі, випущеної зі снайперської гвинтівки СВД на відстані 9-10 метрів. Для бійців, які знаходяться безпосередньо на лінії зіткнення, знадобляться бронеплити 5 або 6 класів. Плита 5 класу здатна вберегти від кулі з бронебійним та запальним ефектом. А плита 6 класу – це найвищий рівень захисту. Таке обмундирування витримає три постріли бронебійною кулею Б-32, випущеної зі снайперської гвинтівки СВД.
До вибору бронеплити потрібно підійти дуже відповідально, адже неякісний виріб може завдати шкоди. Плита повинна підходити за розміром, мати середню вагу, оскільки дуже важка броня призведе до швидкої втоми та слабкої мобільності на полі бою. Також важливо враховувати клас залежно від завдань, що виконуються. Важливо пам’ятати, що низький клас не захистить від великокаліберних куль, а високий клас додасть додаткову вагу та збільшить навантаження на хребет.